Categories: Наука

Ілон Маск: «На людство чекають темні часи»

Share
Час читання: < 1 хв.

Глава Tesla і SpaceX Ілон Маск виступив на фестивалі SXSW і розповів про те, яким він бачить майбутнє людства. На його думку, неминуча Третя світова війна, а кращий спосіб подолати темні часи – оселитися на інших планетах. Можна подумати, що Маск пожартував, але ні. На 2019 рік у SpaceX запланований тестовий запуск ракети Big Falcon Rocket, яка повинна долетіти до Марса.

Маск готовий створити законодавство для «марсіан». Рішення будуть прийматися за принципом прямої демократії – для прийняття нового закону потрібна згода не менше 60% мешканців планети. Крім того, важливим елементом управління буде встановлення «терміну придатності» для кожної законодавчої ініціативи. Іншими словами, будь-який закон буде діяти тільки строго певний час, після чого він або скасовується, або приймається заново (можливо, з поправками або поліпшеннями).

Мільярдер вважає штучний інтелект головною загрозою людству, навіть більш небезпечною, ніж ядерний потенціал. У той же час ні в одній країні світу до сих пір немає законодавства, яке регулювало б розробку ІІ, обмежуючи можливості роботів і машин. Ні політики, ні вчені не усвідомлюють небезпеки, оскільки в даний час вона неочевидна і здається лише вигадкою фантастів.

Втім, біди можна уникнути. Маск нагадав, що його стартап Neuralink розробляє нейронінтерфейс для підключення комп’ютера до людського мозку. Можливо, ця розробка коли-небудь дозволить створити надлюдину, але в даний час її мета – допомогти в боротьбі із захворюваннями мозку. Інженери Tesla працюють над більш приземленими завданнями – до кінця року вони обіцяють створити систему автопілота, яка буде на 200% безпечніше водія.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024