Найближча до Сонця зірка вибухнула

0
3725

Астрономи зафіксували надзвичайно потужний спалах на найближчій до Сонячної системи зірки, Проксіма Центавра. Ця зірка відноситься до класу червоних карликів – найпоширенішої в галактиці Чумацький шлях.

Як правило, такі світила оточені планетами. Нерідко їх орбіти лежать в зоні населеності, де умови близькі до земних і можлива присутність рідкої води. Але на червоних карликах часто відбуваються потужні спалахи, при яких їх світність зростає в тисячі разів. Тому існування життя на екзопланеті Proxima b малоймовірно.

Спалах Проксіми Центавра сталось 24 березня 2017 року. Пікова світність зірки склала 2х10 14 ерг в секунду, що на порядок більше максимальної інтенсивності спалахів на Сонці. Спектральний індекс Проксіми (залежність між потоком випромінювання і його частотою) також сильно відрізняється від сонячного.

Спектральна потужність потоку випромінювання під час спалаху зросла в тисячу разів. Точні причини аномально сильного викиду енергії поки невідомі, проте вчені схильні пов’язувати його з синхротронним ефектом: магнітне поле зірки розганяє електрони до близькосвітлових швидкостей, після чого частки починають випромінювати в радіодіапазоні.

Протягом трьох місяців астрономи спостерігали за змінами зірки за допомогою радіотелескопу ALMA в чилійській пустелі Атамака. У різні періоди використовувалося від 49 до 52 його антен, конспект присвяченій явищу друкованої роботи опубліковано бібліотекою Корнельського університету.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут