Вчені назвали категорію людей, у яких коронавірус протікає безсимптомно

Згідно з метааналізом, близько 4 з 10 випадків коронавірусу протікають непомітно для хворого.

Нове дослідження безсимптомного перебігу COVID-19 припускає, що може бути більш поширене, ніж вважалося раніше. Згідно з метааналізом, близько чотирьох із десяти випадків коронавірусу протікають непомітно для хворого.

Про це повідомило видання  Daily Mail,  посилаючись на  дослідження , проведене командою з Пекінського університету. Результати були опубліковані в JAMA Network Open.

До цього метааналізу увійшли 95 наукових досліджень, проведених на трьох різних континентах, у тому числі 35 у Європі, 32 у Північній Америці та 25 в Азії, за участю майже 30 мільйонів людей, які пройшли тестування на коронавірус.

Загалом близько 40 відсотків пацієнтів із COVID-19 в аналізі мали безсимптомні випадки. Для деяких підгруп, таких як вагітні жінки та мандрівники у літаках та круїзах, цей показник становив близько 50 відсотків.

Дослідження показує важливість широкодоступного тестування на ковід. Адже безсимптомний перебіг захворювання може сприяти передачі коронавірусу від людини до людини.

Такі випадки відрізняють новий штам від попередніх вірусів SARS, які зазвичай не розповсюджуються безсимптомно.

Дослідники визначили безсимптомний випадок як людину, яка мала позитивний результат тесту ПЛР, але при цьому вона не відчувала жодних симптомів хвороби.

Їх дослідження включали близько 20 000 випадків COVID-19, у тому числі 40,5% були безсимптомними.

Фахівці виявили, що у деяких групах населення було більше безсимптомних випадків.

Наприклад, серед вагітних 54,1% інфекцій Covid протікали безсимптомно.

Серед мандрівників у літаках чи круїзах 52,9% інфекції протікали безсимптомно.

Серед мешканців та персоналу будинків для людей похилого віку 39,7% випадків інфекції протікали безсимптомно.

Серед медичних працівників та пацієнтів лікарень частка безсимптомних інфекцій була нижчою – 30%.

Дослідження у Північній Америці та Європі, як правило, показують більшу частину безсимптомних інфекцій – 46,3% та 44,2% відповідно, порівняно з 27,6% в Азії.

«Цей нижчий відсоток в Азії може бути пов’язаний із програмою скринінгу нуклеїнових кислот SARS-CoV-2 у масштабах великих міст у Китаї», – пишуть дослідники.

Крім того, дослідники виявили, що у молодших пацієнтів з інфекцією ймовірність перебігу хвороби безсимптомно вища.

Так, коли середній вік дослідження був нижчим за 20 років, у 60 відсотків пацієнтів не було симптомів.

Коли середній вік становив від 20 до 39 років, не було симптомів 50 відсотків пацієнтів.

Хоча документи, включені в це метааналітичне дослідження, сильно відрізнялися за місцезнаходженням, популяціями та розміром вибірки, загальні результати дослідження збігаються з минулими, що вказують на те, що велика кількість випадків COVID-19 протікає без симптомів.

«Це дуже важливий висновок, тому що ця значна група людей може передавати вірус іншим», – сказав лікар Ерік Тополь , який працював над аналогічним дослідженням, але не брав участь у новому.

«Дуже важливо, щоб ми мали всеосяжне швидке тестування для визначення заразності людини, щоб обмежити передачу для людей без симптомів», — сказав він.

Новий метааналіз також показав важливість тестування перед подорожжю. Адже згідно з дослідженням, висока частка авіапасажирів та круїзних мандрівників може мати безсимптомний перебіг коронавірусу.

«Тому тестування та карантин після прибуття в аеропорт важливі для скорочення випадків передачі інфекції серед населення, особливо у країнах, де відсутня місцева передача», – пишуть дослідники.

Вони також вважають, що ті, хто працює в авіаперевезеннях, повинні проходити регулярне тестування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я