Чому у людей норма температури тіла відрізняється від 36,6 ºС

Виявляється, за останні два століття у багатьох людей температура в нормі почала дорівнювати 35,5 градусів Цельсія, а не 36,6. Про причини такого явища – у статті користувача «Хабра» Arnak.

Згідно з науковими дослідженнями, пише автор матеріалу, людство за останні 200 років «похололо». Тобто середня температура людини стала нижчою за 36,6 градусів Цельсія. До речі, це значення як нормальне було визначено якраз 200 років тому в Німеччині. Однак, сьогодні наша фізіологія змінилася, додає користувач.

У 2021 році вчені вивчили різні записи 24 тисяч ветеранів громадянської війни (1860-і роки) і зіставили їх з інформацією про 15 тисяч людей з 1970-х років і про 150 тисяч – з початку 2000-х. Виявилося, що температура у чоловіків, які народилися на початку XXI століття, нижча на 0,59 ºС, ніж у тих, хто народився близько 200 років тому. Виходить, що зараз норма температури вже наближається до 36 градусів.

Та сама закономірність спостерігалася у жінок. Вони знизилася температура на 0,32 градуси Цельсія проти пацієнтками з 1890 року. Аналогічний результат було отримано щодо даних темношкірих людей.

Автори дослідження припустили, що подібне явище пов’язане зі зміною довкілля та покращенням умов життя. Тобто зміцнення здоров’я, зниження кількості хронічних інфекцій, покращення харчування зробили температуру рівномірнішою.

Однак через кілька місяців інші вчені виявили таке ж зниження температури у членів корінного племені Болівії. Отже, справа не лише у добрих умовах життя.

У результаті подібні зміни температури пояснили вчені з Гарварду. Вони стверджують, що температура знизилася через те, що згодом люди стали менше рухатися. Коли людина рухається, то обмін речовин у неї прискорюється і температура підвищується, і навпаки. Однак, за словами користувача Arnak, це все індивідуально і, до того ж, важко перевірити.

Проте британські дослідники стверджують, що кожне підвищення історичної температури тіла на 1 °C пов’язане приблизно зі збільшенням швидкості обміну речовин у стані спокою на 10 %. Виходить, що на цей час швидкість нашого метаболізму зменшилася на 6 %.

Проте, зауважує автор, чинників, що впливають на температуру, забагато. Це і маса тіла, що збільшується з часом, і наявність обігрівачів і кондиціонерів, і поліпшення харчування, здоров’я.

У будь-якому разі ясно одне: останнім часом середня температура дорослих знизилася. У 2017 році у 35 тисяч британців вона дорівнювала 36,3 ºС, у 2019 році в американців – 36 ºС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я