Categories: Наука

Названа дата заснування колонії на Марсі

Share
Час читання: 2 хв.

Населення на Марсі з’явиться в 2032 році, повідомив керівник програми Mars One Бас Лансдорп.

– Фінансування проекту, метою якого є створення на Марсі стаціонарної бази, практично завершено. Ми уклали інвестиційний контракт на шість мільйонів євро, наступна стадія стартує на початку 2019 року, – розповів Лансдорп в інтерв’ю дубайській газеті Khaleej Times . У найбільше місто ОАЕ він приїхав, щоб розповісти про свій проект в технопарку “Силіконовий оазис”. Mars One – приватна компанія, чия мета – створення земної колонії на Червоній планеті, причому поселенці будуть відібрані з числа добровольців і покинуть Землю назавжди. У штаті проекту вісім чоловік, терміни його реалізації багаторазово переносилися – в основному через проблеми з фінансуванням, – а технічні і моральні аспекти – ставилися під сумнів вченими і фахівцями аерокосмічної галузі.

Проте Бас Лансдорп впевнений в успіху підприємства. З понад 200 тисяч жителів Землі, які подали заявки на участь в експедиції, відібрані 100 чоловік. На наступному етапі їх число скоротиться до 40, а також будуть проведені переговори з аерокосмічними компаніями про доставку на Марс перших поселенців. У 2031 році планується відправити на четверту планету Сонячної системи чотирьох колоністів: двох чоловіків і двох жінок. Рік по тому вони досягнуть Марса, побудують базу і проживуть в ній два роки. У 2034 році до них приєднається друга партія поселенців, в 2036-му – третя і так далі.

– Причина успіху місії в тому, що поселення на Марсі буде постійним і нам не потрібно придумувати технологію для повернення людей на Землю, – зазначив Бас Лансдорп.

До речі

Космічна компанія SpaceX планує 6 лютого вперше запустити в космос надважку ракету-носій Falcon Heavy, здатну доставити на Марс 16 тонн вантажу. Для першого запуску використаний електромобіль засновника компанії Ілона Маска Tesla Roadster- його також направлять до Марсу. Так що майбутніх колоністів на орбіті буде чекати засіб пересування.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Google представила тестову версію оновленої нейромережі Gemini 2.5 Pro

Google оголосила про запуск експериментальної версії нейромережі Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів додатка Gemini,…

30.03.2025

Смартфонні екрани стали міцнішими: представлена технологія Gorilla Glass Ceramic

Компанія Corning анонсувала запуск нового продукту Gorilla Glass Ceramic. Це захисне скло розроблене для покращення…

30.03.2025

Google змінила дату випуску Pixel 9a після невдалого старту

Старт продажів смартфона Google Pixel 9a, який мав відбутися цього тижня, перенесли. Компанія Google пояснила…

30.03.2025

Штучний інтелект змінить світ: прогноз Білла Гейтса на майбутнє

Протягом наступного десятиліття досягнення в галузі штучного інтелекту (ШІ) значно зменшать потребу в людській праці…

30.03.2025

Київстар оголосив про нову еру комунікацій в Україні

Національний мобільний оператор "Київстар" отримав дозвіл на використання нового коду мережі 707, що стане важливим…

30.03.2025

Samsung запатентувала смартфон з екраном, який може складатися на 360 градусів

Сучасні складані смартфони мають головний екран, який зазвичай складається всередину для захисту під час транспортування,…

30.03.2025