Categories: Наука

NASA розповіло про екзопланети, на яких буде шукати життя

Share
Час читання: < 1 хв.

Одним із завдань космічного телескопа імені Джеймса Вебба, який планується вивести на орбіту Землі навесні 2019 року, стане дослідження зоряної системи TRAPPIST-1, на планетах якій можливе існування життя, повідомляється на сайті NASA.

Всього в цій системі сім планет, три з яких знаходяться в зоні населеності, тобто на такій відстані від зірки, коли температура і інші умови дозволяють зародитися життю.

На даний момент вчені визначили, що всі планети мають кам’янисту поверхню, а частка води в масі деяких з них досягає 5 відсотків, це в 250 разів більше, ніж на Землі. Вважається, що на найбільшій екзопланеті – TRAPPIST-1e – вода може бути в рідкому стані, тоді як на інших у вигляді пари або льоду, в залежності від віддаленості від зірки.

Не менш важливе питання – склад атмосфери. Якщо вона перенасичена воднем, це створює парниковий ефект, в умовах високої температури існування життя малоймовірне. Останні дослідження, зроблені за допомогою космічного телескопа “Хаббл” , показали, що принаймні три планети TRAPPIST-1 – d, e і f – з цієї точки зору для життя придатні.

Успіх цих спостережень якраз і планується розвинути за допомогою інфрачервоного телескопа імені Джеймса Вебба, які значно більші і потужніші “Хаббла”. Він зможе заглянути вглиб атмосфер екзопланет і визначити наявність там вуглекислого газу, метану, води і кисню. Всі ці компоненти вкрай важливі для формування життя .

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024