Вчені стверджують, що знайшли спосіб зупиняти світло

648

Група фізиків з Бразилії та Ізраїлю заявили, що промінь світла можна не тільки сповільнити, але і зовсім зупинити. Щоб це зробити, промінь необхідно помістити в точку, в якій стикаються дві однакові електромагнітні хвилі. Підсумки свого дослідження вони опублікували в журналі Physical Review Letters.

Завдяки цьому відкриттю можна буде “заморожувати” і “розморожувати” світло, при цьому зберігаючи всю інформацію, яке воно переносить. Те, що подібні дії можна здійснювати зі світлом доводить, що зупинити можна і звук, і інші поля, що підкоряються просторово-часовій симетрії.

Популярні новини  Темні кратери Місяця показали на відео

Фахівці запевняють, що електромагнітні хвилі переносять інформацію набагато швидше і ефективніше, ніж електричні сигнали. Зараз вчені працюють над тим, яким чином можна замінити транзистори і металеві доріжки в чіпах світловими аналогами. Але поки це не вдалося, так як рухом світла дуже складно управляти. Ще одна важлива проблема – поки не вдається досягти нескінченно довгого існування однієї світлової хвилі. Зрештою, вона затухає або розсіюється.

Вчені прогнозують, що це відкриття стане важливим моментом у розвитку світових комп’ютерів і інших футуристичних гаджетів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я