Як повідомив в понеділок інтернет-портал Space.com, знімок був зроблений автоматичної міжпланетної станцією Juno 16 грудня минулого року, під час останнього за часом зближення станції з планетою-гігантом. Juno обертається навколо Юпітера по сильно витягнутій орбіті і зближується з планетою через кожні 54,5 земних діб. Фотографія була зроблена в момент, коли станція знаходилася на відстані 8 тис. 787 кілометрів від хмарного шару Юпітера.
Станція, запущена в серпні 2011 року в рамках програми “Нові рубежі” (New Frontiers), досягла Юпітера 4 липня 2016 року, подолавши 2,8 млрд кілометрів. Встановлена на Juno апаратура призначена для вивчення атмосфери Юпітера, а також гравітаційних і магнітних полів, зокрема, над полярними районами планети. Вчені хочуть перевірити гіпотезу про наявність у Юпітера твердого ядра і впевнені, що в будь-якому випадку отримають унікальні дані, які допоможуть краще зрозуміти процеси формування планет Сонячної системи.
Juno – вже друга автоматична станція, що вивчає Юпітер. З 1995 по 2003 рік планету-гігант вивчала станція “Галілей” (Galileo).