Сучасна медицина ще не до кінця розібралася в питанні про те, яким чином діти поширюють коронавірусну інфекцію. У зв’язку з цим вчені провели масштабне дослідження, в результаті якого з’ясували, що в дитячому організмі можуть одночасно бути присутнім сам вірус COVID-19 і антитіла до нього.
«З переважною більшістю вірусів, як тільки ви виявляєте в організмі антитіла до нього, ви більше не знаходите слідів самого вірусу. Але у випадку з коронавірусом виникає інша ситуація – ми виявляємо сліди і того, і іншого », – стверджують автори дослідження.
Фахівці при цьому підкреслюють, що отримані ними результати свідчать про збереження здатності передавати вірус у дітей навіть в тих випадках, коли в їх організмах виявляють антитіла. Крім того, вчені підкреслюють, що на наступному етапі дослідження вони планують перевірити, чи здатний вірус не просто співіснувати разом з антитілами, але ще і передаватися при цьому іншим людям. Крім того, невивченим залишається і питання про те, корелюють чи антитіла зі станом імунної системи, а також як довго вони зберігаються в організмі і забезпечують чи потенційну захист від повторного зараження.
У своєму дослідженні вчені також оцінили час виведення вірусу з організму разом з імунологічним відповіддю. Було встановлено, що середній час від позитивних до негативних результатів тесту на COVID-19 становить близько 25 днів. Крім того, період серопозитивності і наявності в крові антитіл в середньому триває близько 18 днів, а середній період досягнення адекватного рівня антитіл, що нейтралізують вірус – 36 днів. Фахівці при цьому підкреслюють, що нейтралізуючі антитіла вкрай важливі для забезпечення захисту організму від повторного зараження тим же штамом вірусу.