Час читання: < 1 хв.
Невелика сенсація сталася в науковому світі. Вчені були шоковані реальним кольором Марса. Вже давно вони звертали увагу на своєрідні сині плями, які знаходяться на поверхні планети, відображені на фотографіях дослідників, пише ProNews.
Реклама
Нещодавно представники NASA поділилися знімком пагорба в районі Лабіринту Ночі. Спочатку передбачалося, що це мінерали певного роду, однак фахівці, в свою чергу, звернули увагу на те, що з часом вони ніби зникають. Астрономи в цей момент почали опрацювання більш правдоподібною версією. Передбачається, що насправді ці сині плями є нічим іншим, як відколами на марсіанській породі.
Оглядач наукового відділення BBC впевнений, що на Землі відбувається схожий за своєю природою процес. Якщо взяти кремній, то у його поверхні яскраво виражений світлий відтінок, а всередині він буде темно-сірим. Відколита сторона кремнію з часом посвітлішає і стане більш тьмяною.
На Марсі відбувається аналогічний процес, однак з огляду на суворість місцевого клімату все йде зовсім не так швидко, як хотілося б дослідникам. Саме тому вчені висловили теорію про те, що Марс насправді має синій колір, проте він укритий характерним пилом рудувато червоного кольору, з-за чого планета і отримала своє прізвисько.
Реклама