Функція як функція. У деяких ситуаціях вона виручатиме, хоча постійно нею користуватися ніхто не буде.
Розумна робота з фотографіями
У стандартній галереї iOS 16 з’явилося кілька корисних новацій.
Швидке виділення
Наприклад, крім розпізнавання тексту в галереї, тепер можна швидко виділити об’єкт на фотографії. Потім його можна відправити в месенджер як наклейку або скопіювати в буфер обміну.
Цікава штука – після виділення можна протримати утримувати палець і просто перенести об’єкт в Telegram. У такому разі він перетвориться на наклейку з прозорим фоном.
Рекомендації щодо шпалер
Розробники Apple використовували можливості нейропроцесора в iOS 16 по максимуму. Тепер галерея вміє розпізнавати знімки та робити з ними пакетні дії. Наприклад, “Фото” тепер автоматично підбирає знімки, які найкраще підійдуть для встановлення як шпалери на заблокованому екрані.
Видалення дублів
Крім цього, система сканує галерею на наявність однакових фотографій і пропонує користувачеві видалити знімки.
Цю фічу можна віднести чи не до фундаментальних нововведень системи – користувачі айфонів часто роблять по кілька однакових знімків, але пізніше лінуються їх видаляти. Нова фіча вам на допомогу.
Розділ «Приховані»
Тепер це не просто папка, яка відсортує знімки за тегом «Приховати». У iOS 16 цей розділ по-справжньому приховує фотографії від третіх осіб – при спробі відкрити розділ система запросить авторизацію Face ID. До речі, “Нещодавно віддалені” тепер теж замикаються за допомогою Face ID. Дуже зручно і безпечно.
Загальні бібліотека та колекція
Тепер користувачі, які мають доступ до сімейного управління, можуть працювати з фотографіями із загальної колекції. Пізніше у наступних оновленнях iOS 16 з’явиться підтримка спільної бібліотеки фотографій. Це окрема бібліотека, яку можна зробити спільною та поділитися нею з п’ятьма членами сім’ї. Можна сказати, що це свого роду спільна галерея, в яку, за належного настроювання, «падатимуть» знімки з «Камери».
Інтелектуальний обмін
У новій ОС покращили алгоритми інтелектуальної синхронізації та передачі файлів між пристроями, що знаходяться поблизу.
Сафарі
Стандартний мобільний браузер сайтів є найпопулярнішим браузером для айфона. І це легко пояснити – софт стає кращим з кожним оновленням. Цього разу Safari сильно «погладшала» від нових функцій.
Оновлений інтерфейс
Блок із вкладками отримав невеликі косметичні зміни. Також з’явилася можливість закріплювати вкладки, як у настільній версії Safari.
Здається, Apple все активніше стирає межі між настільними системами та мобільними пристроями.
Загальні вкладки
Тепер можна створити групу вкладок та поділитись нею для спільної роботи.
Надіслати сторінку в потрібному форматі
При спробі поділитися сайтом із користувачами Safari пропонує вибір – надіслати веб-сторінку у форматі PDF або як архів.
Live Text у браузері
Функцію розпізнавання тексту, а також об’єктів на зображеннях тепер реалізовано і в Safari. Для виділення суб’єкта на знімку необхідно затримати палець і вибрати з меню відповідну команду.
Для перекладу тексту на картинці достатньо вибрати текст, що цікавить, і натиснути кнопку «перекласти» у контекстному меню редагування тексту.
Працює непогано – без проблем визначає текст навіть на деяких неякісних зображеннях.
Повідомлення
З кожним оновленням Apple робить вбудований месенджер функціональнішим. Раніше це була звичайна “СМС-ниця”, а тепер цілком конкурентоспроможний менеджер чатів.
Редагування повідомлень
Протягом 15 хвилин після надсилання повідомлення через iMessage його можна відредагувати або скасувати.
Прикольно, хоч трохи дивно — «Скасувати відправку» натякає на те, що співрозмовник не встигне навіть прочитати це повідомлення. Однак це працює лише як «видалити» в будь-якому поширеному месенджері. Причому лише перші 15 хвилин.
Відновити видалені
Тепер віддалені повідомлення переміщуються до спеціального розділу, де зберігаються до 30 днів, а потім автоматично видаляються. Тому їх можна вручну відновити або видалити остаточно.тФункція влаштована аналогічно до «Нещодавно віддаленим» у галереї.
Позначити як непрочитане
Будь-яке повідомлення можна позначити як непрочитане, щоб пізніше звернути на нього увагу.
Перемотування голосових повідомлень
В iOS 16 можна перемотувати аудіоповідомлення, надіслані через iMessage.
SharePlay у повідомленнях
Пізніше Apple додає функціонал, що дозволяє ділитися синхронізованими даними з друзями під час чату.
Сумісна робота
Тепер користувачі можуть додавати учасників для спільної роботи над проектом. Наприклад, додані в чат користувачі автоматично отримають доступом до обраним документам, таблицям, проектами зі стандартних додатків. Ця функція сумісна з програмами Pages, Numbers, Keynote, “Файли”, “Нотатки”, “Нагадування” та Safari.
Поштове відділення
Варто приділити трохи часу налаштуванню стандартного менеджера, і він перетвориться на справжній комбайн із безлічі електронних поштових скриньок. Цей софт рекомендується до використання всім користувачам айфонів – тим більше, з оновленням до iOS 16 він став набагато крутішим і зручнішим.
«Розумна» робота з тоннами листів
Нова «Пошта» стала розумнішою і тепер використовує штучний інтелект для покращення пошуку. Наприклад, програма автоматично виправляє помилки та підбирає синоніми, що прискорює пошук за електронними документами. Також система може пропонувати готові пошукові запити, які полегшують роботу з великою кількістю даних.
Скасування відправки
Як і в iMessage, тепер користувач може скасувати відправлення електронного листа, але тільки якщо він ще не дійшов до адресата.
Відкладене відправлення
Можна налаштувати розклад, за яким буде автоматично надіслано заготовлені листи.
Нагадування
«Пошта» сама нагадає про незавершену чернетку або ненаправлений лист через деякий час.
Це може бути зручно, якщо вас хтось відволік, а ви не встигли натиснути кнопку «Відправити».
Музика
Стандартний аудіоплеєр поступово обростає плюшками. Раніше це був непоказна підробка музики, а тепер цілий хмарний сервіс, який має попит у мільйонів людей по всьому світу. Крім того, деякі нові фічі автоматично проникли і в сторонні музичні сервіси.
Обкладинка на весь екран
Екран блокування став інтелектуальним та багатогранним. Тепер він підтримує швидку зміну дизайну та розумну взаємодію з віджетами. Наприклад, при відтворенні музичних файлів з Apple Music, а також Яндекс.Музики та інших платформ користувач може розгорнути обкладинку треку на весь екран. Для цього необхідно натиснути на мініатюру обкладинки у віджеті програвача.
Нова анімація
Тепер у правому кутку музичного віджету є анімована хвиля. Вона рухається у такт музиці. Це також працює у сторонніх музичних сервісах.
Підписка на артиста (тільки для Apple Music)
У верхньому правому кутку на сторінці артиста з’явилася зірочка, яка підписує на оновлення.
Безпека та конфіденційність
З виходом iOS 16 розробники переглянули алгоритми захисту інформації на пристроях і ввели кілька великих, а також мінорних поліпшень.
Перевірка безпеки
Компанія сильно піклується про безпеку користувача, тому всіма способами намагається відгородити власника айфона від зовнішніх атак. Для цього фахівці Apple вигадали дуже зручний спосіб «форматування» власного облікового запису. І, ні, йдеться не про видалення даних, а лише про скидання доступу до них.
Усі, кому ви дозволили доступ до перегляду ваших даних, будуть автоматично виключені зі списку. При цьому повідомляти про це система не стане. Тобто, якщо конфіденційність, то, як то кажуть, на всю котушку. Фіча також дозволяє швидко змінити пароль Apple ID.
Останнє — це, мабуть, найкорисніше із усього функціоналу.
Режим блокування
У iOS 16 з’явився тотальний контроль над усіма діями системи. Режим блокування обмежує роботу всіх програм, сайтів та функцій. Наприклад, у «Повідомленнях» буде автоматично заборонено автозавантаження всіх вкладень, крім фотографій. Також відключиться попередній перегляд посилань та сайтів.
У Safari буде заборонено відкриття сайтів, які використовують різноманітні технології веб-компіляції. Наприклад, JavaScript JIT, за допомогою якого зловмисники можуть заманити користувача копію знайомого йому сайту. Крім цього, блокуватимуться виклики по FaceTime від користувачів, з якими ви раніше не взаємодіяли. Також будуть відключені запрошення до групових дзвінків через iMessage.
Створено для самих недовірливих користувачів.
Siri
Фірмовий голосовий помічник став дуже тямущим і практично не вимагає серйозних втручань у роботу алгоритмів. Втім, для дрібних доробок місце все ж таки знайшлося. Наприклад, тепер за допомогою Siri можна завершити дзвінок, а також настроїти автоматичне надсилання надиктованих повідомлень. Для користувачів з інших країн також стали доступні емодзі.
Нудно, як нам здалося.
Дім (HomeKit)
Додаток для керування розумним будинком отримав помітний апгрейд – це повністю новий інтерфейс, який спрощує взаємодію з контентом. Тут з’явилися категорії швидкого доступу до аксесуарів, а також демонструється докладна інформація про стан пристроїв. Прямо з головного екрана програми можна переглянути зображення з камер відеоспостереження, а на екрані блокування тепер доступні віджети, які показують стан розумного будинку.
Корисні штучки
Крім великих покращень у iOS 16 завелося багато інших функцій, про які Apple навіть не розповіла на презентації. Ми зібрали найкорисніші з них у цьому розділі.
Підглядування паролів від Wi-Fi
У налаштуваннях Wi-Fi можна переглянути пароль від будь-якої точки доступу. Для цього необхідно зайти в «Налаштування», перейти до розділу «Wi-Fi» та натиснути кнопку «Змінити» у верхньому правому кутку. Відкриється список точок доступу — кожну можна відкрити, натиснувши на значок «i» та переглянути пароль.
Включаємо вібровідгук клавіатури
Тепер з клавіатури iOS 16 можна зробити подібність механічною – переходимо в меню “Звуки”, спускаємося до “Тактильні сигнали” і відкриваємо “Відгук клавіатури”, потім включаємо “Тактильні сигнали”. Спробуйте – нам зайшло!
До речі, Apple попередила, що тактильна клавіатура може прискорити розряд акумулятора. Так це так. Але щоб відчути істотний вплив на автономність, доведеться писати по кілька тисяч слів на день.
Керуємо Apple Watch з айфону
За допомогою iPhone можна керувати фірмовим годинником Apple Watch. Функція міститься в розділі «Універсальний доступ».
Горизонтальний Face ID
Починаючи з iPhone 13 датчики Face ID, тепер працюють і в горизонтальному режимі. Нарешті!
Забираємо дублі у «Контактах»
Система обчислює номери, що повторюються, і об’єднує їх в один профіль. У разі знаходження дубля на айфоні з’явиться повідомлення.
Вимикаємо завантаження оновлень
Тепер можна вимкнути як завантаження оновлень системи, так і вимкнути встановлення патчів безпеки. До речі, тепер ці поновлення ставляться окремо один від одного. А ще оновлення безпеки можна видаляти.
Актуально для російських користувачів, яким рекомендують встановлювати оновлення з обережністю. Раптом Apple щось заблокує в наступному апдейті.
Робимо швидкі нотатки
У Пункті управління з’явилася кнопка із «Швидкими нотатками». Натискаємо, пишемо в віконці, що з’явилося, потім шукаємо файл в «Нотатки» – «Короткі нотатки».
Обхід капчі
Айфон тепер вміє оминати систему перевірки “на робота” в інтернеті. Відкриваємо налаштування Apple ID, потім переходимо до пункту «Пароль та безпека» та включаємо «Автопідтвердження». Більше проходити хитромудрі і дратівливі тести не доведеться – система працює в 9 з 10 випадках.
інше
Сюди ми віднесли інші дрібні доробки, які, з погляду, важливі користувачам найменше.
- У додатку «Здоров’я» тепер можна вказувати ліки, а також частоту їхнього прийому, дозу, різні нагадування та сумісність з іншими препаратами. При цьому iPhone використовуватиме ці дані для стеження за правильністю застосування коштів. Крім того, додаток «Фітнес» тепер доступний на айфоні без сполучення з годинником Watch.
- Тепер можна перенести електронну сім-карту з одного iPhone на інший. Поки що фіча не працює в Росії.
- Фірмові навушники підтримують персональний режим просторового звучання. Налаштування дозволяє покращити якість, просканувавши обличчя користувача за допомогою ID Face. Працює з AirPods 3, AirPods Pro та AirPods Max.
- Змінився інтерфейс відеоплеєра — він став більш насиченим і жирним. В аудіоплеєрі зникли кружки на смузі відтворення.
- Тепер власники портативної приставки Nintendo можуть підключити джой-кони до айфону та пограти у улюблені мобільні ігри.
- Додаток «Ради» отримав повні редизайн.
- На головній сторінці “Параметри” тепер відображаються підключені AirPods, а також система навчилася визначати підроблені навушники. Тепер фейкові AirPods доведеться підключати вручну як звичайний Bluetooth-пристрій.
- У «Параметра» тепер відображається причина припинення заряджання пристрою. Наприклад, при перегріванні айфону.
- Змінився звук пошуку айфону через “Локатор”, а також зник значок заряду AirTag.
- Siri навчилася озвучувати повідомлення у слухових апаратах.
- Також можна налаштувати час очікування Siri перед відповіддю на запит.
Чи це коштувало цілого року очікування?
Як бачите, якщо розбиратися у всіх дрібницях, то оновлення до iOS 16 вийшло дуже об’ємним. Якщо поверхово — цього року ми отримали лише новий локскрин. Але постає резонне питання — чи коштував екран блокування цілого оновлення до нової версії ОС? Адже цей функціонал складно назвати інновацією — швидше за доопрацюванням, яке Apple «підглянула» в Android. Так, в новій iOS 16 з’явилися надбудови безпеки, які, якщо чесно говорити, ніхто зі звичайних користувачів навіть і не зачепить за весь час користування айфоном. В іншому — система отримала дрібні фікси та патчі, які можна було «всунути» в будь-який великий апдейт iOS 15. При цьому про внутрішні оптимізації, здається, цього разу забули.
Згадаймо ту ж iOS 12, яка просто перевернула світ «яблучних» смартфонів. Розробники компанії на славу попрацювали над кодом ядра, а також впровадили підтримку нової файлової системи – вже після виходу першої beta-версії навіть найстародавніші на той момент пристрої стали працювати чи не вдвічі швидше. І, якщо на цифрах у бенчмарках це не позначилося, то на рівні роботи операційної системи зміни були помітні. Швидкі анімації, прискорений запуск додатків, нуль проблем із автономністю та бонусом нові функції навіть на старих телефонах – так має виглядати щорічний випуск iOS.