Більшість не впізнають ThinkPad, коли бачать його. Хоча ця лінійка розвивалася протягом десятиліть свого існування, вона зберегла єдиний вигляд ThinkPad, відчуття ThinkPad і набір функцій ThinkPad, від червоного виступу на клавіатурі до трьох дискретних клікерів. У формули є віддані шанувальники, і на те вагомі причини — вона перевірена та вірна.
З новою лінійкою Titanium Lenovo, схоже, приміряє нові розміри. По-перше, перший X1 Titanium Yoga – це найтонший з коли-небудь створених ThinkPad (не плутати з ThinkPad X1 Nano, найлегшим з коли-небудь створених ThinkPad). Також є безліч інших речей, у тому числі дисплей 3:2 (співвідношення сторін, яке ви не щодня бачите в серії X1), тактильна сенсорна панель та верхня кришка, яка, як випливає з назви, насправді зроблена з титану. Існує ІЧ-веб-камера з функцією виявлення присутності людини, вбудований зчитувач відбитків пальців і два порти Thunderbolt 4. Технологія Thunderbolt – це кабельний інтерфейс, розроблений корпорацією Intel за минуле десятиліття. Ось три найважливіші характеристики Thunderbolt:
І як фінал результат: фантастика. Звичайно, це продукт першого покоління з деякими недоліками, які потрібно виправити тут і там. Але з процесорами Intel 11-го покоління та сертифікацією Evo X1 Titanium Yoga є серйозним суперником у сфері бізнес-ноутбуків преміум-класу. Він зберігає відмінні риси лінійки ThinkPad, але не схожий на жодний ThinkPad, який ми коли-небудь бачили.
Але також виникають сумніви стосовно придбання ThinkPads: вони дорогі. ThinkPad X1 Titanium Yoga на “Розетка” продається за 90 тисяч гривень, для звичайного покупця за надто велика сума. Але із іншої сторони якщо на це глянути, це ж бізнес ноутбук і він себе цим і зарекомендував.
У багатьох ThinkPad є запаморочливий набір опцій на вибір, але вибір X1 Titanium Yoga освіжаюче простий. Є чотири процесори, кожен з яких підтримує платформу Intel vPro для віддаленого управління: Core i5-1130G7, Core i5-1140G7 та два чіпи Core i7 (який є в моєму тестовому зразку),. 1130G7 – єдиний доступний процесор із 8 ГБ ОЗП; решта трьох поставляються з 16 ГБ ОЗП.
Моя модель отримала Core i7, 16 ГБ ОЗП, 512 ГБ пам’яті та веб-камеру з датчиком присутності. Як і всі моделі, він оснащений 13,5-дюймовим сенсорним дисплеєм з роздільною здатністю 2256 x 1504 і яскравістю 450 нит і поставляється з пером Lenovo Precision Pen (але чомусь у мене його немає).
Основною перевагою Titanium Yoga є його найкраща в категорії портативність. Його товщина 0,45 дюйми (1,2 сантиметра) , що дозволяє без проблем помістити його в упакований рюкзак або портфель. Незважаючи на тонкий корпус, Titanium Yoga є досить міцним. Його кришка являє собою комбінацію титану і вуглецевого волокна, у той час як решта являє собою більш нудний (і більш дешевий на дотик, але все ж таки прекрасний) магнієвий алюміній. Lenovo стверджує, що протестувала систему на відповідність “12 методам сертифікації військового рівня та більш ніж 20 процедурам”. Я не бачив жодних подряпин або вм’ятин на корпусі після періоду тестування, а на клавіатурі не залишилося тонни відбитків пальців, хоча кришка трохи забруднилася. Моя єдина реальна скарга на якість складання полягає в тому, що я хотів би, щоб шарнір був міцнішим.
Ця серія ноутбуків настільки компактна, що часто доводиться йти на компроміс через їхній розмір. Тут варто відзначити кілька, хоча я не назвав би жодного з них серйозним недоліком. Найбільшим недоліком, безумовно, є тактильна сенсорна панель — з метою економії місця вона не має частин, які натискається, тому відчуття клацання повністю імітується.
Якщо вам набрид тачпад, у вас є можливість використовувати червоний виступ на клавіатурі або прецизійне перо Lenovo, хоча для останнього немає де його сховати (ще один захід економії місця).
Ще одна очікувана жертва – вибір порту. Ви отримуєте лише два порти Thunderbolt 4, обидва на лівій стороні, один з яких буде зайнятий зарядним пристроєм. Підготуйте ключі та доки. (Є також один аудіороз’єм та один слот замку Kensington.)
Нарешті, звук на тонких і легких ноутбуках часто буває слабким, і два спрямовані нагору динаміка Titanium Yoga не є винятком. Вони відтворюють звук чистий, але не дуже глибокий. Бас відсутній. Під час дзвінків у Zoom мені іноді доводилося нахилятися, щоб почути, що каже людина, навіть за максимальної гучності. Мікрофони чудово вловлювали мій голос, незважаючи на фоновий шум, а клавіша F4 працює як аварійний вимикач.
Але немає жодних компромісів у, мабуть, найважливішій частині ноутбука: продуктивності. Core i7 без зусиль впорався із моїм навантаженням вкладок Chrome, потоковою передачею Spotify та викликами Zoom. Я ніколи не чув шуму вентилятора і не відчував неприємного тепла, хоча нижня частина корпусу завжди була теплою.
Термін служби батареї хороша, але не вражаюча. Yoga в середньому пропрацював вісім годин безперервної роботи за середньої яскравості. Хоча це не найкращий результат у бізнес-категорії, це приблизно те, що ми очікуємо від ThinkPad. Це означає, що пристрій допоможе вам пережити робочий день, якщо ваше навантаження аналогічне моєму.
Взагальному ThinkPad X1 Titanium Yoga – цікавий ноутбук. Зрозуміло, що Lenovo слідкує за характеристиками, про які просять сучасні бізнес-користувачі: підтримка стілусу, співвідношення сторін 3:2, довговічність і портативність, на додаток до безпеки платформи vPro. Titanium Yoga – це перша ітерація лінійки, яку я дуже радий бачити в Lenovo, і за це я думаю, що вона заслуговує на високу оцінку.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…