Приблизний час читання:6 хв

Як піддисплейні камери змінять наше майбутнє

0

Щороку технологічний прогрес рухається, і коли виникла потреба у безрамкових смартфонах, індустрія запропонувала багато рішень. Спочатку ми побачили просто мінімальні рамки, вирізи під фронтальну камеру у вигляді так званої “брови”, потім з’явились краплеподібні вирізи та висувні фронтальні камери, а зараз, після декількох років розробок, індустрія дійшла до піддисплейних фронтальних камер, які вже є у серійних смартфонах.

Як піддисплейні камери змінять наше майбутнє

Слід розуміти, що на даний момент саме технологія дисплеїв OLED дозволяє вбудувати піддисплейну фронтальну камеру, як і піддисплейний сканер відбитків пальців. Тим не менше, OLED-дисплеї вже стали стандартом не лише у флагманському, але й у середньобюджетному сегменті, і моделі з IPS зустрічаються все рідше і рідше, тому не варто хвилюватися – через декілька років піддисплейні фронтальні камери стануть стандартом, який повністю витіснить вирізи та висувні фронтальні камери.

Як піддисплейні камери змінять наше майбутнє

Першим смартфоном з піддисплейною фронтальною камерою став ZTE Axon 20 5G, який отримав OLED-дисплей, у верхній частині якого прихована невидима фронтальна камера, яка при цьому, за словами представників компанії, знімає нарівні з класичними рішеннями конкурентів. Частина відгуків каже, що рішення вийшло вдалим, а є й ті, хто каже, що якість відстає від конкурентів. Є також рішення компанії Xiaomi. Компанія вирішила зробити пікселі, які покривають камеру, меншими, ніж всі решта, завдяки чому якість при зйомці повинна бути кращою, ніж у рішення ZTE.

Як піддисплейні камери змінять наше майбутнє

Що цікаво, таке інноваційне рішення вперше з’явилося не у флагмані, як це
було з висувною фронтальною камерою, а в середньобюджетному смартфоні, який коштує близько 300 доларів за мінімальну версію. Більше того, очікується, що і на початку наступного року ми побачимо саме середньобюджетні, а не флагманські смартфони з цією технологією, а у флагманах ми побачимо її вже у другій половині 2021 року.

Як піддисплейні камери змінять наше майбутнє

На жаль, на даний момент піддисплейні фронтальні камери недоступні для більшості користувачів. Це рішення справді здатне повністю змінити індустрію, оскільки користувачам будуть доступні безкомпромісні безрамкові смартфони, у яких буде захист від вологи та пилу, чого не можна було реалізувати з висувною фронтальною камерою, а також без вирізів різної форми та величини, які не подобаються багатьом користувачам сучасних смартфонів.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут