WhatsApp – популярний месенджер, в РФ його використовують майже 100 млн осіб на місяць. Зламавши аккаунт, шахраї можуть писати людям від вашого імені, під різними приводами просити гроші, псувати репутацію. Розповідаємо, що робити при зломі.
Під найбільшою загрозою знаходяться облікові записи WhatsApp, які не захищені двофакторною авторизацією. Сприймаючи цей засіб захисту як надмірну особисту незручність, відмовляючись від нього, користувачі дуже ризикують.
Ознаки того, що обліковий запис зламали:
Повідомлення в месенджері захищені наскрізним шифруванням, тому людина, яка отримала доступ до облікового запису, не зможе прочитати листування. Але він зможе діяти від вашого імені і не у ваших інтересах – постарайтеся якнайшвидше відновити доступ.
Проблема може виникнути, якщо шахрай встиг підключити двофакторну авторизацію та призначив PIN-код. У такому разі при перевстановленні WhatsApp для входу в обліковий запис доведеться почекати сім днів, потім цей PIN-код можна буде скинути.
Дізнатися про те, що ваш обліковий запис намагаються зламати прямо зараз, допоможуть:
Зазвичай такі повідомлення користувачі ігнорують, адже код надходить на їхній смартфон, а не зломщикам. До того ж, можливо, якийсь користувач просто помилився під час введення свого номера і написав ваш.
Але якщо це все-таки спроба злому, особливо талановиті зловмисники можуть видобути ваш код за допомогою спеціального обладнання або зараження вашого гаджета вірусом.
Бачите ознаки злому? Перевірте гаджет на віруси, перевстановлення WhatsApp, перейдіть на двофакторну авторизацію, якщо ще не зробили цього.
Захистити свій обліковий запис WhatsApp від несанкціонованого доступу допоможуть прості правила.
При виборі цього способу ідентифікації можна вказати адресу електронної пошти. Тоді ви зможете отримати лист з посиланням на скидання PIN-коду, якщо раптом забудете його.
PIN-код потрібно запам’ятати, але його не доведеться вводити щоразу при вході до WhatsApp. Месенджер вимагає підтвердження раз на тиждень, щоб ви не забували призначений код. При цьому, якщо ви або хтось інший спробує увійти в систему за номером телефону, месенджер обов’язково вимагатиме PIN-коду.
Якщо набридне вводити PIN-код щотижня, його можна скинути будь-якої миті. Достатньо зайти в розділ «Двокрокова перевірка» та запитати посилання на e-mail.
Увімкнувши обмеження, ви збережете можливість отримувати запрошення до груп — приймайте їх або відмовляйтеся на власний розсуд.
Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…
Експерт поділився детальними рекомендаціями щодо вибору бездротових зарядок для смартфонів, акцентуючи увагу на ключових аспектах,…
Журналісти видання AndroidInsider підготували список з п'яти привабливих смартфонів з якісними IPS-екранами, які доступні за…
За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…
Після витоків рендерів та інформації про конструкцію смартфонів лінійки iPhone 17 Apple Hub, у якого…
Видання Tech Advisor опублікувало рейтинг найкращих бюджетних смартфонів 2024 року, зібравши пристрої, які поєднують доступну…