Що робити, якщо ваш обліковий запис у WhatsApp зламали

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

WhatsApp – популярний месенджер, в РФ його використовують майже 100 млн осіб на місяць. Зламавши аккаунт, шахраї можуть писати людям від вашого імені, під різними приводами просити гроші, псувати репутацію. Розповідаємо, що робити при зломі.

Під найбільшою загрозою знаходяться облікові записи WhatsApp, які не захищені двофакторною авторизацією. Сприймаючи цей засіб захисту як надмірну особисту незручність, відмовляючись від нього, користувачі дуже ризикують.

Реклама

Як зрозуміти, що WhatsApp зламаний?

Ознаки того, що обліковий запис зламали:

  • На смартфон надійшло push-повідомлення про вхід в обліковий запис з іншого пристрою, і цей вхід здійснювали не ви. Побачити дані про вхід можна, натиснувши «⋮» у верхньому правому куті екрана, а потім – «Пов’язані пристрої».
  • Без вашого відома з’являються нові номери, групи, змінюються налаштування.
  • Час останнього входу відповідає дійсності. Наприклад, ви тільки прокинулися, а в адресатів висвічується, що були в мережі вже годину тому. Цього на своєму смартфоні не побачиш.

Повідомлення в месенджері захищені наскрізним шифруванням, тому людина, яка отримала доступ до облікового запису, не зможе прочитати листування. Але він зможе діяти від вашого імені і не у ваших інтересах – постарайтеся якнайшвидше відновити доступ.

Що робити, якщо обліковий запис зламали?

  • Поінформуйте про зло всіх, з ким переписуєтеся, щоб вони не реагували на повідомлення з проханнями переказати гроші та інші провокації, до яких можуть вдатися зловмисники.
  • Перервіть виявлену несанкціоновану сесію, натиснувши налаштування «Вийти».
  • Повідомте про злом у службу технічної підтримки WhatsApp. Напишіть, з чим вам довелося зіткнутися, це допоможе фахівцям покращити безпеку. Щоб потрапити до чату технічної підтримки, натисніть «⋮», а потім «Параметри» — «Допомога» — «Довідковий центр».
  • Видаліть програму WhatsApp зі смартфона, а потім знову встановіть її. Увійдіть під своїм номером телефону та повторно підтвердіть номер шляхом введення шестизначного коду, отриманого через SMS або за допомогою телефонного дзвінка.
  • Якщо у вас підключено резервне копіювання даних, зачекайте, поки воно пройде та завантажаться листування. Все – ви знову власник свого облікового запису!

Проблема може виникнути, якщо шахрай встиг підключити двофакторну авторизацію та призначив PIN-код. У такому разі при перевстановленні WhatsApp для входу в обліковий запис доведеться почекати сім днів, потім цей PIN-код можна буде скинути.

Що робити, якщо намагаються зламати WhatsApp?

Дізнатися про те, що ваш обліковий запис намагаються зламати прямо зараз, допоможуть:

  • SMS з кодом для входу до облікового запису;
  • повідомлення в месенджер з текстом, що хтось запросив код підтвердження WhatsApp для вашого номера телефону.

Зазвичай такі повідомлення користувачі ігнорують, адже код надходить на їхній смартфон, а не зломщикам. До того ж, можливо, якийсь користувач просто помилився під час введення свого номера і написав ваш.

Але якщо це все-таки спроба злому, особливо талановиті зловмисники можуть видобути ваш код за допомогою спеціального обладнання або зараження вашого гаджета вірусом.

Бачите ознаки злому? Перевірте гаджет на віруси, перевстановлення WhatsApp, перейдіть на двофакторну авторизацію, якщо ще не зробили цього.

Як захиститися від злому WhatsApp

Захистити свій обліковий запис WhatsApp від несанкціонованого доступу допоможуть прості правила.

  • Не ділитесь ні з ким кодом підтвердження, що надходить у SMS або за дзвінком під час реєстрації в месенджері. Взагалі кажучи, жодні подібні коди не можна повідомляти нікому: банки, мобільні оператори, служби підтримки соцмереж ніколи їх не запитують.
  • Налаштуйте двофакторну авторизацію, яка в налаштуваннях WhatsApp називається двокроковою перевіркою. Зробити це нескладно:

При виборі цього способу ідентифікації можна вказати адресу електронної пошти. Тоді ви зможете отримати лист з посиланням на скидання PIN-коду, якщо раптом забудете його.

PIN-код потрібно запам’ятати, але його не доведеться вводити щоразу при вході до WhatsApp. Месенджер вимагає підтвердження раз на тиждень, щоб ви не забували призначений код. При цьому, якщо ви або хтось інший спробує увійти в систему за номером телефону, месенджер обов’язково вимагатиме PIN-коду.

Якщо набридне вводити PIN-код щотижня, його можна скинути будь-якої миті. Достатньо зайти в розділ «Двокрокова перевірка» та запитати посилання на e-mail.

Увімкнувши обмеження, ви збережете можливість отримувати запрошення до груп — приймайте їх або відмовляйтеся на власний розсуд.

  • Будьте уважні, якщо ви не запитували посилання на скидання PIN-коду, але вам на електронну пошту надійшов такий лист. Найімовірніше, це шахраї. Не переходьте на посилання, інакше ваш PIN-код буде скинутий і шахраї встановлять свій, щоб заблокувати вам вхід.
  • Будьте обережні у спілкуванні з незнайомцями та встановіть заборону на додавання вас до груп людей, яких немає у ваших контактах. Щоб вказати, хто може додавати вас до груп, зайдіть у «⋮» — «Налаштування» — «Конфіденційність», виберіть розділ «Групи» та позначте бажане коло осіб.
Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ