Програми

Microsoft уперше за 12 років змінила установник Windows: що змінилося

Share
Час читання: 2 хв.

Понад 10 років, а точніше 12 років – саме стільки минуло з моменту виходу Windows 8, утиліта пропонувала один і той самий інтерфейс під час встановлення операційної системи. Тепер же установник серйозно змінився – повідомляє ресурс XDA Developers. Нововведення були помічені в попередній збірці ОС 26040 Insider Preview Build.

Новий екран замінив фіолетове фонове вікно білим, пропонуючи користувачеві на вибір два параметри: відновлення Windows 11 або повне перевстановлення системи з уточненням, що останній процес видалить всі дані з комп’ютера. При цьому сам вигляд віконця залишився колишнім.

Ще одним нововведенням стала функція чіткості голосу, яка допомагає поліпшити якість голосу користувача під час відеодзвінків і в інших утилітах. Алгоритми штучного інтелекту зменшують шум і відлуння, хоча підтримувані додатки можуть надавати можливість відключити цю функцію. Раніше ця опція була доступна тільки на пристроях Surface.

Перероблена і функція диктора: покращено розпізнавання тексту на зображеннях і з’явилася підтримка читання документів, коментарів, закладок і речень у Word. Тепер можна використовувати голосове виведення і голосове управління одночасно, а також змусити диктора “говорити швидше”.

У системі Windows LAPS (рішення для паролів локального адміністратора) з’явилася низка нових функцій: автоматичне керування обліковими записами, можливість вимкнути певні символи, які можуть спричинити проблеми зі зручним для читання довгих паролів. Опція парольної фрази дає змогу створювати довгі паролі з реальних слів. Можна вибрати максимальну довжину пароля в словах і символах на свій розсуд. Нарешті, LAPS допомагає дізнатися, чи не збігається локальний пароль із паролем в Active Directory.

Впроваджено і підтримку швидких пристроїв з інтерфейсом USB4 2.0 (до 80 Гбіт/с), зник WordPad, оновлено значок диспетчера завдань, з’явилися нові опції стискання файлів під час архівування, а під час натискання кнопки “Поділитися” в браузері відкривається системне вікно з можливістю публікації безпосередньо в соціальній мережі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024