В Європі чекаю великі зміни браузера у Windows 11

UPG

Незабаром Microsoft дасть змогу користувачам із країн Європейського союзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії знову відкривати всі посилання в Windows за допомогою веб-браузера за замовчуванням, а не примусово використовувати Microsoft Edge.

Як заявила компанія, випустивши в п’ятницю в Dev Channel версію Windows 11 Insider Preview Build 23531, посилання в системних додатках Windows більше не відкриватимуться за допомогою Microsoft Edge, ігноруючи обраний користувачем браузер.

“У Європейській економічній зоні (EEA) системні компоненти Windows використовують браузер за замовчуванням для відкриття посилань”, – пояснюється в журналі змін збірки Windows 11 Dev.

Хоча багатьом це може здатися не дуже важливим, вибір Microsoft на користь Edge як браузера за замовчуванням уже давно дратує користувачів Windows.

У Windows 10 і Windows 11 передбачено безліч функцій, що відображають інтернет-посилання, на які можна перейти, наприклад, статті довідки на екранах “Налаштування” і програм Windows, результати пошуку в меню “Пуск”, статті віджетів.

Однак при натисканні на ці вбудовані посилання Windows змушує їх відкриватися в Microsoft Edge незалежно від налаштованого браузера за замовчуванням.

Раніше цього року компанія також підтвердила, що веб-посилання з електронної пошти Outlook і чатів Team тепер відкриваються в Edge “для поліпшення й оптимізації […] роботи з продуктами” (хоча цю поведінку можна відключити).

Примусове використання Microsoft Edge користувачами Windows 11 викликало роздратування у багатьох користувачів, тому деякі з них створили спеціальні інструменти (наприклад, EdgeDeflector), призначені для примусового використання браузера за замовчуванням шляхом переписування посилань microsoft-edge://, які використовуються в додатках Microsoft і в усій оболонці ОС, на https://, які відкриваються за допомогою браузера за замовчуванням.

Однак після того, як Brave і Firefox також додали підтримку відкриття посилань microsoft-edge://, компанія Microsoft дізналася про їхні спроби, що змусило Редмонд внести зміни до ОС, унаслідок чого цей обхідний шлях більше не працює у Windows 11 build 22494 і пізніших версіях.

За словами Даніеля Александерсена, розробника EdgeDeflector, цю зміну було реалізовано і в Windows 10.

Microsoft поки не пояснила, чому вона дозволяє європейським користувачам відкривати всі посилання на своїх системах тільки за допомогою браузера за замовчуванням, а не впровадила цю зміну для всіх користувачів Windows.

Незважаючи на те, що новина була позитивно зустрінута користувачами в Європі, користувачі Windows з інших країн тепер ще більше засмучені, оскільки ця зміна не буде глобальною.

“Як змусити Windows 11 думати, що я перебуваю в ЄС?” – запитав хтось сьогодні на соціальній новинній платформі Hacker News.

“Коли для нормального функціонування операційної системи доводиться обманювати її, змушуючи думати, що ви перебуваєте в іншій країні, можливо, настав час спробувати нову ОС”, – надійшла відповідь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я