За допомогою операційної системи Linux можна перетворити старий комп’ютер на новий. Річ у тім, що існують збірки, які відмінно працюють навіть на одноядерному ПК з 1 гігабайтом оперативної пам’яті. Linux здатний дати друге життя навіть дуже старому комп’ютеру, якому давно пора на звалище. А з сучасного заліза вийде досить потужна машина для роботи, адже “пінгвін” не такий вимогливий до ресурсів, як Windows.
Але Linux підійде не всім. Розглянемо це питання трохи глибше – буду радий вашій підписці на канал, у мене багато статей-роздумів на різні IT-теми.
Linux не підійде тим, хто:
Переважну більшість програм створено для Windows. Причина в її популярності. Під Linux є не всі програми. Якщо користувач працює з якимось певним софтом, аналогів якому немає в Linux, то така ОС йому не підійде. Буває таке, що документи, створені в Windows, можуть відкриватися з помилками або рудиментами в Linux. А ось вміст браузера працюватиме що в Linux, що в Windows однаково – багато розробників портують свій софт у браузер заради універсальності.
Linux точно не для ледачих користувачів. Хоч переважну більшість функціоналу операційної системи і можна зробити без “танцю з бубном” у чорному вікні консолі, але буває таке, що потрібно розбиратися. Доведеться читати документацію, вводити різні команди, щось збирати, шукати. У Windows же все простіше – практично все робиться у віконному режимі, крім вже зовсім специфічних завдань.
Більшість операційних систем на базі Linux давно мають українську локалізацію, але це не означає, що всі програми будуть українською мовою. Якщо ви користуватиметеся постійно словником через незнання мови, то це займатиме багато часу. До того ж усі команди, які вводяться в консоль, йдуть англійською мовою.
Сюди ж додамо те, що світова спільнота Linux також спілкується англійською – профільні форуми з максимумом потрібної інформації доступні саме цією мовою. Звичайно, є і україномовна спільнота, але контенту англійською більше через те, що користуються Linux’ом юзери з різних країн.
Не всі ігри підуть під Linux – сучасні шедеври гейм-індустрії точно будуть недоступні для такої системи. А який-небудь старий-добрий Counter Strike може побігати і під Linux – потрібно завантажити відповідну збірку. Операційна система з логотипом пінгвіна точно не для ігор.
Річ у тім, що не всі виробники створюють драйвери під Linux. Приміром, ви придбали дуже круту конференц-камеру для свого ПК, щоб робити стріми або спілкуватися у високій якості. Максимум із камери можна вичавити, якщо використовуєте рідний софт, якого може не бути під Linux. Цей нюанс потрібно також враховувати при зміні операційної системи.
Можна було ще придумати з десяток пунктів, але мені здається, що я описав усе найголовніше. Якщо вам є що додати – чекаю в коментарях. Часом з них можна отримати більше інформації, ніж зі статті, адже одна голова добре, а дві ще краще.
Xiaomi, здається, реально змогла вивести свої гаджети на новий рівень, додавши офіційну підтримку екосистеми Apple.…
З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…
Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…
GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…
З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…
View Comments
Ввести кілька команд в терміналі простіше, ніж ритись в реєстрі.
Згадується ще рік десь 2004-6 коли кернел компілювати доводилося, потім mandrake де все було значно простіше, проте з тв-тюнером та пультом довелося помучитись, а зараз mint, Ubuntu, q4, той же cent та безліч аналогів зможе поставити майже будь-хто
З.і. стосовно консолі за звичкою користуюся і в Вінді nuget, проте частіше її проізводною choco через консоль або chocolatey-gui, wsl непогано, проте дуже сиро
Господи хто пише ці статті? Стаття ніби з початку нульових.
"Операційна система з логотипом пінгвіна точно не для ігор." - серйозно? Скажіть це Valve, вони мабуть не в курсі і зробили свою ігрову консоль на лінуксі. А ще зробили Proton - середовище для запуску не нативних ігр.
Для вінди є їхній павершелл і утиліта terminal, для чого якісь танці з бубном
Як людина, що користується лінуксом із 2007 року скажу, що всі описані в статті проблеми давно не проблеми. Запускати віндовс софт можна багатьма способами, наприклад той же wine або proton. Ігри зі стіму також мають режим сумісності і я зустрічав тільки 2 гри, які криво працювали. Для будь-якого користувача підійде щось на базі дебіан + графічна оболонка по смаку, якщо не дуже хочеться відходити від інтерфейсу віндовса, то беріть kubuntu 22.04 lts
Існує офісний додаток OnlyOffice, який доречі має і нативний варіант для Linux. Цей додаток чудово відображає будь-яке форматування тексту з Microsoft Word, Excel. Також та сама Microsoft має web-варіанти своїх офісних додатків. Та і LibreOffice можна трохи "допиляти" з заміною microsoft шрифтів на ідентичні і все буде ок і в цьому додатку.