Програми

Браузер Firefox став ще швидшим та безпечнішим

Share

Mozilla оновила браузер Firefox для Windows, MacOS, Linux та Android. У новій версії розробники виправили ряд уразливостей та помилок, а також додали різні поліпшення продуктивності. У компанії розповіли про ключові зміни та згадали про нововведення для веб-розробників.

В описі релізу Firefox 110 компанія згадує розширення списку браузерів для імпорту даних: закладок, паролів та історії. Тепер автоматично перенести інформацію можна з Vivaldi, Opera та Opera GX. Крім того, зросла швидкодія при малюванні динамічних двовимірних об’єктів: для прискорення розтеризації Canvas2D задіюється GPU.

Технологія WebGL теж почала працювати швидше – вона відповідальна за 3D-графіку на сайтах. Також розробники відзначили поліпшення продуктивності відтворення відео та якості масштабування в Windows 10/11. Тепер цих ОС апаратне декодування підтримується різними графічними процесорами, а чи не лише чіпами Intel. Ще одним покращенням стала поява підтримки плавного масштабування у PDF-документах.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Для підвищення стабільності браузера розробниками було реалізовано можливість блокування зовнішніх модулів. Наприклад, раніше антивірус міг вбудувати в додаток «ненажерливий» блокувальник реклами, який знижував продуктивність і міг призводити до вильоту програми. У новій версії подібні модулі можна вимкнути на сторінці налаштувань за адресою about:third-party. А в списку виправлених проблем безпеки числяться 25 раніше помічених уразливостей .

Інші зміни помітять лише веб-розробники: до браузера додали підтримку іменованих сторінок, атрибута list для елемента, медіа-запиту color-gamut та ще кількох елементів CSS. Дізнатися про всі зміни можна на сторінках блогу компанії для розробників та користувачів .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Firefox
  • Останні записи

    ChatGPT з’явиться на Mac як десктопний додаток

    Сьогодні на презентації весняного оновлення OpenAI компанія оголосила, що ChatGPT скоро стане доступнішим завдяки випуску…

    13.05.2024

    ПриватБанк здивував клієнтів: у банку спростили обмін валют

    Державна фінустанова "ПриватБанк" полегшила процедуру обміну валют для бізнес-клієнтів. Для цього запустили валютну торговельну платформу.…

    13.05.2024

    Чому на флешці не варто довго зберігати важливі файли

    Багато людей роками зберігають файли на USB-флеш-накопичувачах. На перший погляд, цей підхід є абсолютно правильним.…

    13.05.2024

    Sony Xperia 1 VI отримає більший оптичний зум, ніж Samsung Galaxy S24 Ultra

    Поточний флагманський смартфон Sony Xperia 1 V, має телефотокамеру з оптичним зумом від 3,5-кратного до…

    13.05.2024

    Представлений vivo X100 Ultra – флагман з найкращими на ринку камерами

    Компанія vivo провела у Китаї презентацію нової лінійки смартфонів, до якої увійшли моделі X100s, X100s…

    13.05.2024

    Названо найшвидший суперкомп’ютер для штучного інтелекту

    Американський суперкомп'ютер Aurora став найпотужнішим у світі для роботи із завданнями штучного інтелекту. Його продуктивність…

    13.05.2024