У чому полягає небезпека?
Також як і в будь-якому месенджері чи соціальності відкриття таких повідомлень загрожує не миттєвим зараженням пристрою та крадіжки ваших грошей, а шантажем та соціальною інженерією, за допомогою якої ви вже самі будете готові віддати останнє.
Які повідомлення не слід відкривати?
Не кликати, читати і т.д., а саме навіть відкривати, тому що ви можете бути схильні до такого впливу і будь-яка картинка або посилання вас тут же виб’є з колії і ви прогнете під шахраїв. Ось з яким контентом не варто відкривати повідомлення:
- GIF-анімація – шахраї можуть засунути туди загрозливе відео або набір картинок нібито з вашими даними або видати це за “особисте відео”. І все це вони вилучать за символічну плату. Класична схема обману та шантажу.
- Будь-які посилання – взагалі будь-які, особливо коли їх скидають ваші друзі, тому що їх могли зламати, а ви нічого не підозрюючи, перейдете на фішинговий сайт.
- Текстові файли – у текстових файлах знову ж таки може бути фейкова інформація, погрози чи вигадані історії. А мозок людини влаштований так, особливо зі слабким характером, що через 5 хвилин ви й самі повірите, що це з вами було.
У будь-якому випадку краще захистити себе від будь-якого такого впливу. Це врятує ваші нерви, гроші та здоров’я. Обов’язково розкажіть про це своїм літнім друзям і родичам, адже саме вони найбільше схильні до такого роду маніпуляцій. Будьте здорові!