Програми

Крадуть гроші та дані. WhatsApp захлеснула нова хвиля шахрайства

Share
Час читання: 2 хв.

Зловмисники з серпня 2022 року почали активно використовувати мережу ботів у WhatsApp для поширення різноманітних шахрайських схем. Так, користувачам активно розсилають різного роду повідомлення з інформацією про спеціальні акції, розпродажі та просто доступні можливості, пропонуючи перейти на сторонній сайт за посиланням. При цьому зловмисники представляються офіційними обліковими записами Amazon, Discord, MediaFire та безлічі інших відомих компаній, пропонуючи перейти на тематичний веб-сайт з таким словом у назві. Потім користувачеві пропонують завантажити та встановити на телефон спеціальне ПЗ, або здійснити якісь дії прямо на веб-сайті. В обох випадках нічим добрим це не закінчиться.

Коли на мобільний пристрій потрапляє шкідливе ПЗ, запитуючи одночасно з цим усі можливі дозволи, через кілька хвилин з банківських рахунків вкрадуть всі доступні на них грошові кошти, оскільки зловред аналізує якими програмами користується власник телефону і, після цього, перехоплює повідомлення Push або SMS. дозволяючи хакерам увійти в обліковий запис з іншого гаджета і вкрасти всі доступні гроші. У випадку з веб-сайтами зазвичай пропонують авторизуватися в цьому обліковому записі, оформити замовлення або здійснити інші дії, які дозволять третім особам отримати доступ до даних від банківської картки, або від цінного облікового запису, наприклад, від облікового запису для входу до центру державних послуг.

При цьому всі програми, назви та веб-сайти виконані таким чином, що вони повністю або майже повторюють офіційні ресурси. Ситуація посилюється ще й тим, що багато сучасних смартфонів не показують адресу веб-сайту повністю при переході на таку, тому власнику мобільного пристрою може здаватися, що він знаходиться на офіційному ресурсі. Щоб не стати жертвою зловмисників досить просто не вестись на будь-які акції та розсилки інформації, а водночас, крім того, не встановлювати на свій телефон програми з невідомих джерел, яких би функцій та можливостей вони не обіцяли. За деякими даними, щодня зловмисники розсилають подібні повідомлення більше мільйона користувачів, використовуючи мережу з ботів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: WhatsApp
  • Останні записи

    Apple почала роботу над Vision Pro ще у 2008 році

    Apple зазвичай не поспішає з виходом на ринок нових продуктів, але патент 2008 року свідчить,…

    27.11.2024

    Чи правда, що батарея телефону може вибухнути

    Я не раз бачив у мережі фото та відео з вибухами чи загорілими гаджетами, і…

    27.11.2024

    Huawei планує замінити Android на власну ОС наступного року

    Huawei активно готується до остаточного розриву з Android, прагнучи досягти повної незалежності від американських технологій…

    27.11.2024

    Смартфони Samsung отримають функції, натхненні iPhone

    Уявіть, яким крутим стало оновлення Samsung One UI 7! Нарешті в інтерфейсі з’явилося щось свіже…

    27.11.2024

    TikTok обмежить доступ підлітків до фільтрів

    TikTok вирішив обмежити використання "б'юті-фільтрів" для користувачів до 18 років, побоюючись, що ці технології, які…

    27.11.2024

    Представлено Redmi K80: флагман з величезним акумулятором і 2К екраном

    Разом із Redmi K80 Pro на базі однокристальної системи Qualcomm Snapdragon 8 Elite Redmi сьогодні…

    27.11.2024