Програми

Названа ОС із найменшою кількістю вірусів

Share
Час читання: 2 хв.

Компанія Atlas Data випустила звіт щодо розподілу програмних загроз на різних операційних системах у 2022 році. Розглянуто три популярні системи – Android, Windows та macOS. Яка з них найвразливіша?

Що йдеться у дослідженні

За даними експертів, цього року щодня з’являється у середньому по 316 тисяч нових шкідливих програм. Інформація отримана на основі незалежного аналізу їхньої активності лабораторією AV-test GmbH.

Січень став рекордним за кількістю загроз – цього місяця зафіксували 11,41 мільйона одиниць вірусного софту. У лютому їхня кількість склала 8,93 млн, а в березні — 8,77 млн. За підсумками першого кварталу 2022-го виявлено 29,11 мільйона загроз.

Що стосується поділу по операційним системам, найнебезпечнішою виявилася Windows. У десктопній ОЗ за перші місяці цього року знайшли 25,48 млн. одиниць шкідливого ПЗ. Для Android це число склало лише 536 тисяч, що набагато нижче за очікувані показники. Найменше подібним атакам піддається macOS. За твердженням дослідників, у системі Apple зафіксовано близько 2000 нових загроз за період, що вивчається.

Дані щодо iOS не наводяться. Але самі купертинівці вважають кількість шкідливих програм на macOS «неприйнятною» порівняно зі своєю мобільною платформою. І хоча остання не повністю позбавлена ​​вразливостей, все ж таки на iOS їх менше, ніж на комп’ютерах Mac.

Причини та думка експертів

Кількість та різноманітність вірусів під Windows та Android частково можна пояснити широкою поширеністю систем. Є й інша причина. Як зазначає Пол Бішофф із Comparitech, Apple повністю контролює софт та залізо своїх комп’ютерів, що позитивно позначається на безпеці macOS. У той же час, розробники Windows змушені адаптувати ОС під величезний асортимент моделей, процесорів та інших компонентів.

Це ж стосується й Android. Охоплення відкритих систем набагато вище, отже, більше зловмисників полюють на користувачів платформ. Не означає, що macOS дуже невразлива — небезпеки фішингу і шкідливого ПЗ, крадіжки приватних відомостей із фізичним доступом до ПК нею теж актуальні. Просто вони трапляються рідше, ніж на конкуруючих платформах.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Logitech G випускає нове покоління мишей серії PRO, розроблених разом із найкращими кіберспортсменами світу

    Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…

    23.11.2024

    Проблеми з виробництвом можуть змусити Samsung скасувати Exynos 2600

    Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…

    23.11.2024

    Samsung може співпрацювати з OpenAI у рамках проекту Galaxy AI

    Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…

    23.11.2024

    Nvidia представить п’ять моделей відеокарт RTX 50 на початку 2025 року

    Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…

    23.11.2024

    Vivo X Fold 4 отримає інноваційні сканери відбитків пальців

    Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…

    23.11.2024

    Samsung випустить новий складний смартфон з трьома екранами

    Південнокорейський інсайдер Yeux1122 повідомляє про розробку нового смартфона Samsung Galaxy Fold7 Variant (Triple), який стане…

    23.11.2024