Google заборонить роботу блокувальників реклами в браузері Chrome

1350

Компанія Google готується перейти на нову платформу для розробників – Manifest v3. Це спричинить за собою зміни в політиках компанії щодо реклами в браузері Google Chrome і сторонніх блокувальників реклами.

У разі використання Manifest v3, а це, на думку експертів, справа часу, зміняться технічні вимоги. Розробники будуть змушені перейти з нині прийнятого інтерфейсу webRequest API на новий – declarativeNetRequest API, при якому всі мережеві запити виконуватиме безпосередньо Chrome. Це полегшить блокування всіх небажаних дій розширень від імені користувача. Новий інтерфейс буде обмежувати кількість фільтрів в блокувальник реклами, а це позначиться на їх ефективності, до того ж розробники не зможуть використовувати свої алгоритми.

Розробники таких розширень, як uBlock Origin, uMatrix і NoScript повідомили, що новий API радикально урізаний в порівнянні зі старим, передбачає в роботі розширення максимум 30 тисяч фільтрів, а цього не вистачить навіть для працездатності базового списку правил в блокувальник реклами – EasyList.

Популярні новини  Google повертає в Chrome важливу функцію

Менеджери з команди розробників Google Chrome повідомили, що розширення, що працюють на Manifest v2, перестануть прийматися в Chrome Web Store вже з 17 січня 2022 року. А в січні 2023 року підтримка повноцінних блокувальників реклами стане неможливою, тому що підтримку розширень Manifest v2 з Chrome повністю видалять.

Як зазначається, основні цілі цього нововведення – зберегти рекламу в браузері Google Chrome для рядових користувачів, тому що реклама дає Google значну частку доходів. Тоді як для корпоративних клієнтів можливість використання повноцінної блокування реклами збережеться.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

1 коментар

  1. Ось чому я користуюсь фаерфокс, і користувався і буду користуватись! Люди покидайте цей хром!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я