Міжнародна антивірусна компанія Eset провела дослідження про стан інформаційної безпеки в країнах СНД. Участь у ньому взяли 242 респонденти з Казахстану, Узбекистану, Азербайджану, Вірменії та Білорусі – ІТ-директори та системні адміністратори, а також власники бізнесу. За його результатами з’ясувалося, що з різними кіберзагрозами в минулому році зіткнулися 88% компаній.
Серед зовнішніх кіберзагроз лідирує спам-в мультиваріативному опитуванні його обрали 73% респондентів. При цьому найчастіше жертвами спаму ставали компанії Білорусі (83%).
64% підприємств СНД постраждали від шкідливого ПЗ. Даний показник говорить про те, що компанії як і раніше приділяють недостатньо уваги антивірусного захисту.
Досить серйозну небезпеку в даний час представляє Корпоративний фішинг. За даними Eset від цього різновиду загроз постраждали 16% компаній в СНД. Найбільш високий показник по СНД – у Вірменії, де цей показник склав 39%.
Поширеною внутрішньою загрозою в компаніях в СНД стали витоки даних (7% респондентів повідомили про навмисні витоки і 23% – Про випадкові). У Казахстані з витоками зіткнулися 49% опитаних.
Найпопулярніший засіб забезпечення ІБ серед компаній СНД-антивірусні рішення (їх відзначили 97% респондентів).
62% стежать за використанням і оновленням ПЗ, 44% забезпечують контроль зовнішніх носіїв, 12% звертаються до сторонніх компаній для аудиту ІТ-безпеки компанії. Слід зазначити, що передача повноважень щодо забезпечення ІБ на аутсорс – один із трендів 2020 р.
З метою посилення інформаційної безпеки 55% компаній планують виділити бюджет на покупку і продовження ПЗ. 24% респондентів вважають за необхідне вкласти кошти в навчання співробітників, оскільки людський фактор в більшості випадків відіграє вирішальну роль (особливо, коли мова йде про фішинг, соціальної інженерії, випадкових витоках інформації).
Примітно, що більше половини респондентів з Узбекистану (53%) повідомили, що їхні підприємства не мають бюджету на ІБ. В Азербайджані такий бюджет відсутній у 37%. В середньому СНД даний показник склав 32%.
З цим може бути пов’язано те, що 9% опитаних вважають стан ІБ незадовільним.
Фахівці рекомендує комплексно підходити до забезпечення безпеки на підприємствах. Необхідно своєчасно оновлювати антивірусне ПЗ, використовувати сучасні бізнес-рішення, а також регулярно проводити навчальні заходи для співробітників.
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…