Інше

Колишній працівник корпорації Microsoft пояснив, чому в Windows 10 не так багато багів

Share
Час читання: 2 хв.

Незважаючи на те, що Windows 10 постійно нарощує свою ринкову частку, ця ОС Microsoft вже відзначилася низкою великих помилок і помилок, за які навіть припинялися випуски великих оновлень. Про дрібні помилки і зовсім говорити не доводиться. Чому так відбувається і чому з минулими версіями ОС не було таких проблем? На це питання взявся відповісти колишній працівник Microsoft Джеррі Берг (Jerry Berg), який відпрацював 15 років на посаді Senior Software Developer у відділі по розробці Windows (Windows operating system development team).

Для тих, хто хоче зрозуміти всі тонкощі процесу виникнення все нових і нових багів і помилок в Windows 10, рекомендуємо подивитися 16-хвилинний відеоролик цілком. Але якщо викладати суть коротко — проблема зводиться до спрощення підходу до тестування: якщо раніше тестуванням Windows 10 займалося безліч команд у структурі самої Microsoft, і для своїх цілей вони використовували найрізноманітніше апаратне забезпечення з настільними і дискретними відеокарти, різними процесорами і материнськими платами, то після масштабних звільнень у 2014 і 2015 роках Microsoft перейшла на тестування Windows за допомогою засобів віртуалізації, які виконуються на одних і тих же процесорах, при однакових компонентах апаратного забезпечення, однакових об’ємах пам’яті і т. д. За рахунок цього компанія просто не в змозі відтворити ті проблеми з обладнанням і, скажімо, драйверами, з якими зустрічається рядовий користувач.

Втім, Microsoft не відмовилася від тестів на людях. Внутрішнє тестування Windows 10, виконуване за допомогою віртуалізації, доповнено програмою Windows 10 Insider, в рамках якої кожен користувач може спробувати свіжі передрелізні збірки і, в разі виникнення помилки, відправити в Microsoft звіт. Але біда в тому, що звичайні люди не в змозі широко документувати проблеми — так, щоб розробники могли їх точно відтворити і зрозуміти, в чому полягає помилка. А професіоналів, як вже сказано вище, Microsoft просто скоротила.

Що ж стосується телеметрії — звітів, що відсилаються в Microsoft при виникненні якихось помилок (наприклад, дамп пам’яті у результаті синього екрану смерті), то вони містять у собі зовсім не той обсяг даних, щоб можна було чітко встановити причину “падіння” системи. Умовно, для цього потрібен великий дамп з усією детальною інформацією, а зараз в Microsoft відсилається тільки маленький.

В результаті все це призводить до того, що одна маленька помилка може розростися до величезних масштабів, паралізується робота безлічі комп’ютерів і виникають ті самі гучні відгуки оновлень.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025