Інше

Колишній працівник корпорації Microsoft пояснив, чому в Windows 10 не так багато багів

Share
Час читання: 2 хв.

Незважаючи на те, що Windows 10 постійно нарощує свою ринкову частку, ця ОС Microsoft вже відзначилася низкою великих помилок і помилок, за які навіть припинялися випуски великих оновлень. Про дрібні помилки і зовсім говорити не доводиться. Чому так відбувається і чому з минулими версіями ОС не було таких проблем? На це питання взявся відповісти колишній працівник Microsoft Джеррі Берг (Jerry Berg), який відпрацював 15 років на посаді Senior Software Developer у відділі по розробці Windows (Windows operating system development team).

Для тих, хто хоче зрозуміти всі тонкощі процесу виникнення все нових і нових багів і помилок в Windows 10, рекомендуємо подивитися 16-хвилинний відеоролик цілком. Але якщо викладати суть коротко — проблема зводиться до спрощення підходу до тестування: якщо раніше тестуванням Windows 10 займалося безліч команд у структурі самої Microsoft, і для своїх цілей вони використовували найрізноманітніше апаратне забезпечення з настільними і дискретними відеокарти, різними процесорами і материнськими платами, то після масштабних звільнень у 2014 і 2015 роках Microsoft перейшла на тестування Windows за допомогою засобів віртуалізації, які виконуються на одних і тих же процесорах, при однакових компонентах апаратного забезпечення, однакових об’ємах пам’яті і т. д. За рахунок цього компанія просто не в змозі відтворити ті проблеми з обладнанням і, скажімо, драйверами, з якими зустрічається рядовий користувач.

Втім, Microsoft не відмовилася від тестів на людях. Внутрішнє тестування Windows 10, виконуване за допомогою віртуалізації, доповнено програмою Windows 10 Insider, в рамках якої кожен користувач може спробувати свіжі передрелізні збірки і, в разі виникнення помилки, відправити в Microsoft звіт. Але біда в тому, що звичайні люди не в змозі широко документувати проблеми — так, щоб розробники могли їх точно відтворити і зрозуміти, в чому полягає помилка. А професіоналів, як вже сказано вище, Microsoft просто скоротила.

Що ж стосується телеметрії — звітів, що відсилаються в Microsoft при виникненні якихось помилок (наприклад, дамп пам’яті у результаті синього екрану смерті), то вони містять у собі зовсім не той обсяг даних, щоб можна було чітко встановити причину “падіння” системи. Умовно, для цього потрібен великий дамп з усією детальною інформацією, а зараз в Microsoft відсилається тільки маленький.

В результаті все це призводить до того, що одна маленька помилка може розростися до величезних масштабів, паралізується робота безлічі комп’ютерів і виникають ті самі гучні відгуки оновлень.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко
  • Останні записи

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024

    Біткойн встановив новий рекорд у $106,000 після заяви Трампа

    Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…

    16.12.2024

    Експерт назвав ключові критерії вибору бездротової зарядки для iPhone і Android

    Експерт поділився детальними рекомендаціями щодо вибору бездротових зарядок для смартфонів, акцентуючи увагу на ключових аспектах,…

    16.12.2024

    П’ять привабливих бюджетних смартфонів з відмінними IPS-екранами

    Журналісти видання AndroidInsider підготували список з п'яти привабливих смартфонів з якісними IPS-екранами, які доступні за…

    16.12.2024

    Головні особливості нової версії Apple AirTag: що змінилося

    За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…

    16.12.2024