19 вересня — День народження “Смайлика”

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

19 вересня у світі відзначається День народження “смайлика”.

Щороку 19 вересня відзначається незвичайне свято — День народження доброзичливого електронного символу — День народження “смайлика”.

19 вересня 1982 професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд — двокрапка, дефіс і заслони дужку, для позначення “усміхненого обличчя” в тексті, який набирається на комп’ютері. Це було серйозним поповненням електронного лексикону.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Історія зберегла той самий лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, яка була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету.

Ось його лист:

“19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman 🙂 From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: 🙂 Read it sideways.

Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-(“.

Історичним повідомленням передувала довга дискусія, в якій учасники обговорювали питання, які символи варто використовувати для того, щоб показувати, що повідомлення носить гумористичний характер. Потрібно сказати, що повідомлення, в якому вперше був використаний “смайлик” було знайдено лише в 2002 році, в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.