Експерт пояснив, чому Google боїться Huawei

0

Ми вже знаємо, що санкції, які США наклали на Huawei в травні цього року, виявилися для них не надто вигідним політичним кроком. В результаті може постраждати не тільки китайська сторона, яка вже почала відчувати на собі наслідки ізоляції, але і американська. Правда, для Штатів розрив відносин з Huawei, швидше за все, не обмежиться лише втратою контрактів за держзамовленням, але ще й обернеться обіцяними Google проблемами з національною безпекою.

За словами Чжоу Жун, старшого наукового співробітника інституту фінансів “Чун’ян” китайського народного університету, Google буде однією з компаній, на яких розрив відносин з Huawei відіб’ється найбільше.

Основна проблема санкцій полягає в тому, що відсутність доступу до американських технологій Huawei може вдаритися в ідеї імпортозаміщення і почати розробляти власні аналоги. А, враховуючи фінансові можливості Huawei і готовність китайського уряду всіляко допомагати компанії в досягненні її цілей, такий результат більш ніж імовірний.

Всупереч спірній логіці такої заяви, пояснює Жун, але, чим більше у Huawei партнерів з числа великих технологічних корпорацій, тим для неї гірше. Вона не може почати розробку власних технологій, оскільки має вільний доступ до вже готових і апробованих рішень. Однак безвихідне становище, в якому Huawei може виявитися через посилення санкцій США, призведе до того, що у неї не залишиться іншого виходу, окрім як почати розвивати щось своє.

Якщо це станеться, США і правда ризикують втратити контроль над Huawei і, виявившись не в силах стримувати її, фактично допоможуть їй стати новим технологічним гегемоном. В Google, на відміну від уряду США, це розуміють, а тому прагнуть переконати владу залишити Huawei спокій і дозволити їй і далі користуватися напрацюваннями американських компаній. Адже хто знає, чим для США обернуться повномасштабні дослідження Huawei, які вона може почати в умовах ізоляції.

А наслідки від гегемонії Huawei можуть бути найбільш катастрофічними. В цьому випадку США ризикують поступитися місцем лідера технологічних розробок Китаю, який повільно, але вірно йде до цього звання. В результаті всі знакові для світової ІТ-галузі винаходи будуть з’являтися саме в Піднебесній, яка має всі шанси на те, щоб стати ще більш привабливою для молодих ІТ-фахівців країною, ніж Штати.

загрузка...
Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут