Насправді перші космічні туристи відвідали станцію “Мир” ще в 1990 і 1991 році. Після цього кілька туристів побували на МКС, але в підсумку проект закрили, так як просто не було вільних місць на кораблях «Союз».
І ось вчора NASA оголосило про те, що відкриває МКС для комерційних відвідувань. Однак саме управління не буде займатися підготовкою і доставкою приватних осіб на МКС — це завдання перекладуть на сторонні компанії. Ці компанії відповідатимуть за все, включаючи відбір серед бажаючих і визначення складу екіпажу. З огляду на ситуацію в галузі на даний момент, мова тільки про двох компаніях: SpaceX і Boeing. Саме у них майже готові космічні кораблі, які будуть доставляти людей на МКС і назад.
Відомо, що польоти мають розпочатися вже у наступному році. Як говориться в прес-релізі, у разі підтримки з боку ринку, NASA зможе схвалити до двох короткострокових польотів приватних космонавтів на рік.
Крім того, управління говорить про те, що спочатку буде виділяти лише 5% щорічного розподілу ресурсів і часу, що відповідає 90 годин часу екіпажа і 175 кг вантажу.
Що стосується ціни, орієнтовно, добу на МКС коштуватимуть близько 35 000 доларів (еквівалент майже 1 мільйону гривень), але це ніщо в порівнянні з вартістю самого польоту, який складе не менше 58-60 млн доларів. Максимальний термін, який приватний астронавт зможе перебувати на МКС, становить 30 днів.
Додаток Temu, який привернув увагу завдяки своїм великим знижкам на товари з Китаю, зараз потрапив…
HMD Global оголосила, що всі смартфони під брендом Nokia більше не будуть вироблятися, і позначила…
Техноблогер Мішаал Рахман "розібрав" бета-версію Android 16 і відшукав там цікаву приховану функцію. Якщо вона…
За останніми чутками, Apple не вдасться випустити складаний смартфон у цьому році. Відомий аналітик Мінґ-Чі…
Аналітик Bloomberg Марк Гурман опублікував інсайдерський звіт про можливі характеристики нового базового планшета Apple. Він…
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про намір зробити країну світовим лідером у галузі ШІ.…