Насправді перші космічні туристи відвідали станцію “Мир” ще в 1990 і 1991 році. Після цього кілька туристів побували на МКС, але в підсумку проект закрили, так як просто не було вільних місць на кораблях «Союз».
І ось вчора NASA оголосило про те, що відкриває МКС для комерційних відвідувань. Однак саме управління не буде займатися підготовкою і доставкою приватних осіб на МКС — це завдання перекладуть на сторонні компанії. Ці компанії відповідатимуть за все, включаючи відбір серед бажаючих і визначення складу екіпажу. З огляду на ситуацію в галузі на даний момент, мова тільки про двох компаніях: SpaceX і Boeing. Саме у них майже готові космічні кораблі, які будуть доставляти людей на МКС і назад.
Відомо, що польоти мають розпочатися вже у наступному році. Як говориться в прес-релізі, у разі підтримки з боку ринку, NASA зможе схвалити до двох короткострокових польотів приватних космонавтів на рік.
Крім того, управління говорить про те, що спочатку буде виділяти лише 5% щорічного розподілу ресурсів і часу, що відповідає 90 годин часу екіпажа і 175 кг вантажу.
Що стосується ціни, орієнтовно, добу на МКС коштуватимуть близько 35 000 доларів (еквівалент майже 1 мільйону гривень), але це ніщо в порівнянні з вартістю самого польоту, який складе не менше 58-60 млн доларів. Максимальний термін, який приватний астронавт зможе перебувати на МКС, становить 30 днів.
Розробники популярного бенчмарку AnTuTu опублікували березневий рейтинг задоволеності користувачів різними пристроями Apple. Лідером топу став iPad Air…
У квітні президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення імпортних мит на закордонні товари, що…
Користувачі китайських пристроїв Apple зіткнулися з серйозною проблемою, пов'язаною з неможливістю активації ШІ-сервісу Apple Intelligence,…
Згідно з останніми повідомленнями від інсайдерів, Apple продовжує працювати над сенсорними кнопками з тактильною віддачею…
Компанія Sony готується презентувати свій новий флагманський смартфон Xperia 1 VII у травні 2025 року.…
Apple вже кілька років намагається знизити свою залежність від Китаю, переорієнтовуючи виробничі ланцюги на Індію,…