Huawei може позбутися не тільки Android, а й власної однокристальної платформи Kirin

0

Ще вчора здавалося, що в ситуації з Huawei настала якась розрядка, коли компанія отримала тимчасову ліцензію на роботу з компаніями США строком на 90 днів. Але сьогодні хмари стали ще гущі, і справа тут вже у відомій британській компанії, яка підпорядковується рішенням із-за океану.

Мова про ARM. Згідно з внутрішнім документом, який опинився в розпорядженні BBC, ARM доручила своїм співробітникам припинити всі активні контракти, а також заморозити незавершені угоди з Huawei та її дочірніми компаніями. Таким чином фірма виконує недавні обмеження торгівлі, прийняті США на адресу Huawei.

Здавалося б, яка справа британській фірмі до війни адміністрації США з Huawei? Все просто. Як відзначають у самій ARM, в продуктах компанії містяться «технології американського походження», отже, на них поширюється заборона адміністрації Трампа.

Читайте також  Ремонт компьютеров: полный комплекс профессиональных услуг

Для самої Huawei таке рішення не обіцяє нічого доброго. Більш того, якщо свою власну операційну систему компанія розробляє вже давно, і зараз може форсувати роботи над нею, так як фахівців і коштів на це у Huawei вистачає, то з апаратними рішеннями для смартфонів все набагато гірше. У всіх масових однокристальних системах для смартфонів використовуються технології ARM, зокрема — CPU ARM Cortex, а в деяких — і GPU ARM Mali. Яскравий тому приклад — однокристальна платформа Huawei Kirin 980, використовувана в тому числі і у новинках Honor 20 і Honor 20. Її центральний процесор включає ядра ARM Cortex-A76 і Cortex-A55, а GPU — 10-ядерний Mali-G76. За використання технологій ARM китайська компанія платить британської ліцензійні відрахування, проте в світлі останніх подій ліцензія може бути відкликана, і тоді незрозуміло, яким чином Huawei буде виходити з положення.

Один неназваний аналітик зізнався BBC, що якщо заборона на ведення Huawei бізнесу з компаніями США стане довгостроковим, то відмова ARM від співпраці стане «непрохідним» ударом по бізнесу Huawei. Він зазначив, що це сильно вплине на здатність фірми розробляти власні чіпи, багато з яких в даний час створені з використанням базової технології ARM, за яку та сплачує ліцензійні відрахування.

Редакція iTechUa веде канал в «Telegram». Підписуйтесь! 

Найсвіжіші новини без реклами Вам гарантуємо.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут