Вчені мають намір зіштовхнути космічний апарат з астероїдом

96

Серед потенційних сценаріїв всепланетної катастрофи падіння астероїда займає особе місце. Це улюблена тема фантастів, по ній знято безліч фільмів. І незважаючи на те, що за всю історію спостережень ніяких особливо великих тіл на Землю не падало, небезпека менше не стає.

І проблема в тому, що поки неясно, чи зможе людство хоч щось протиставити космічному гостю, якщо з’явиться така необхідність. Є кілька сценаріїв, які вчені та військові розглядають як метод впливу на астероїди. Один з них — зіштовхнути об’єкт з його траєкторії спрямованим ударом.

І якщо раніше можна було лише гадати, наскільки дієвим виявиться такий метод, то незабаром у вчених буде шанс це перевірити.

Джерело повідомляє про те, що у NASA є проект під назвою DART (Double Asteroid Redirect Test), який збираються реалізувати в найближчі роки. Це буде перша в історії людства місія з планетарної оборони.

В рамках місії вчені збираються запустити до невеликого астероїда космічний апарат, який на повній швидкості вріжеться в небесне тіло. Результати дозволять зрозуміти, чи має подібний метод будь-якої потенціал або ж варто зосередитися на інших варіантах.

Космічний апарат DART має розміри 12,5 х 2,4 м (з висунутими сонячними панелями) і важить всього близько 500 кг. На тлі своєї мети він виглядає просто дитиною, але він буде рухатися зі швидкістю 6 км/с, так що енергія удару буде досить істотною. У критичній ситуації достатньо буде змінити траєкторію руху астероїда буквально на долі градуса (залежить від відстані до Землі на момент зіткнення), щоб об’єкт пролетів повз.

Популярні новини  Женский кошелек: рекомендации по выбору на сайте LeBoutique

Метою DART буде астероїд Didymos. Точніше, не він сам, а його невеликий супутник під назвою Didymoon, діаметр якого становить близько 150 м. Вчені переконують, що при будь-якому результаті місії Didymoon не буде загрожувати Землі.

Поки точної дати для старту місії немає, але вчені мають намір реалізувати проект в найближчі пару років.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я