Легендарній грі Half-Life – 20 років

143

Учора, 19 дистопада, свій ювілей відзначає гра-легенда, давно перетворилася на справжній феномен, — Half-Life. 20 років тому науково-фантастичний хіт вийшов з-під пера тоді ще маловідомої Valve і поклав початок цілому культу. Не всякій комп’ютерній розвазі вдається прожити настільки довге життя, але і сам бойовик, і його сиквели досі займають уми фанатів. Ентузіасти і зараз створюють моди для оригінального шутера, перепроходять його в сотий раз, мріють про продовження і гостро реагують на будь-яку згадку цифри три. І все це безумство почалося 19 листопада 1998 року.

Легендарній грі Half-Life - 20 років

Half-Life можна по праву назвати одним з найяскравіших дебютів в історії геймдева. Для новоспеченої Valve Software це був перший проект, і він тут же приніс авторам світову славу. Однак шлях до успіху був не з легких, а відносини з видавцями не заладилися: ніхто не вірив у перемогу невідомої команди, що ставить перед собою надмірно амбітні цілі. На щастя, в Майка Харрінгтона і Гейба Ньюелла повірила Sierra On-Line, і справа пішла.

Нині легендарний шутер повинен був вийти роком раніше, щоб конкурувати з Quake II, проте до вересня 1997-го гра залишалася сирою: незважаючи на ряд яскравих винаходів і незвичайних рішень, їй не вистачало цілісності, так що з релізом не стали поспішати. І не прогадали: додатковий рік інтенсивної роботи дозволив довести до розуму справжній хіт. Журналісти розсипалися в похвалах і захоплених відгуках, а геймери проголосували власними гаманцями: до 2008 року було продано 9,3 мільйона копій.

Після оглушливого успіху вихід сіквела був гарантований, і через шість років на світ з’явилася Half-Life 2. Продовження знайшло таку ж загальну любов і обожнювання, шанувальники почали чекати наступної частини — і чекають її досі. Навіть зараз будь-яка згадка цифри три викликає серед користувачів паніку і захоплення, мовляв, “а раптом?”. Але Valve мовчить, а тому за справу беруться найвідданіші фанати і ентузіасти. Їх руками один за іншим виходять моди, що дозволяють зануритися в ностальгічні почуття, ремейки, своєрідні переосмислення класики. Демо одного з них, Black Mesa: Azure Sheep, як раз стало доступно, і це непоганий спосіб труснути старовиною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я