Інше

Як бізнесу успішно впроваджувати органічний маркетинг у 2024 році: рекомендації від e-commerce експертки Валерії Турчанович

Share
Час читання: 3 хв.

Засновниця e-commerce компанії в США та бізнесу в Україні, Валерія Турчанович поділилася рекомендаціями як бізнесу успішно застосовувати інструменти органічного маркетингу у 2024 році та на які тенденції орієнтуватися для подальшого розвитку. 

Валерія Турчанович — визнана експертка у сфері e-commerce, що спеціалізується на міжнародних онлайн-продажах, кастомізованому виробництві та маркетплейсах. 

З успішним досвідом ведення бізнесу в США та Україні, вона не тільки розвиває власні проєкти, а й допомагає підприємцям запускати компанії на таких популярних платформах, як Etsy і TikTok Shop. 

Її поради ґрунтуються на практичному досвіді та актуальних тенденціях, які стануть особливо важливими для органічного маркетингу у 2025 році.

Які платформи вибрати для просування бізнесу

Органічний маркетинг може бути частиною стратегії будь-якого бренду, але особливо він корисний для компаній-початківців або невеликих бізнесів з обмеженим бюджетом. І відразу варто зазначити, що для такого просування потрібен час, креативність та ентузіазм. Не варто очікувати приголомшливого успіху відразу ж після перших публікацій — це копітка праця, яка вимагає багато експериментів та наполегливості. 

Бізнесу важливо бути там, де його клієнти. Тому не варто публікувати контент лише на тих платформах, де звично та знайомо, але не має цільової аудиторії. Також варто враховувати й особливості самої платформи — наприклад, TikTok зараз надає чи не найкращі умови для органічного просування та швидшого зростання.

Завдяки мультиканальному підходу можна охопити більшу кількість споживачів та познайомити їх із брендом. Це може і буде забирати час та ресурси, але не варто піддаватися спокусі і публікувати на всіх майданчиках одні й ті самі пости та відео. Для кожної соцмережі та навіть маркетплейсу потрібно підбирати релевантний контент. Естетичні фото для інстаграма, відео з гумором та закулісся для TikTok і т.д. 

Також завдяки інтернету сьогодні є можливість навіть малому бізнесу виходити на глобальний ринок — і цим потрібно скористатися. Викладаючи товар на Etsy можна залучити платоспроможну аудиторію та вийти на новий рівень. Але як не має однакової стратегії для соцмереж, так і не має одного алгоритму для всіх маркетплейсів. Потрібно враховувати особливості самого сервісу, так і культурних відмінностей аудиторії з інших країн. 

Основні маркетингові інструменти

Основа будь-якого органічного просування — це цікаві та корисні пости в соцмережах, статті на сайті, розіграші та інші активності для аудиторії. 

Водночас потрібно працювати не лише над впізнаваністю, а й над лояльністю та довірою користувачів. У цьому допоможе публікація реальних відгуків клієнтів. Не варто просто чекати на фідбек — зазвичай творчий порив виникає лише у випадку, якщо клієнта щось не влаштовує. Тому потрібно мотивувати людей писати позитивні відгуки. Наприклад, пропонувати знижки, подарунки або бонуси за відгук, а також відповідати на них, викладати в Highlights і на сайті.

Працюючи зі своїми клієнтами, Валерія Турчанович в першу чергу допомагає не просто пришвидшити ріст продажів, а побудувати довготривалі відносини з покупцями. Саме завдяки цій стратегії навіть невеликий виробник та локальне виробництво можуть стати конкурентоспроможними на глобальному маркеті. 

Органічний маркетинг та технології: що чекати у 2024 році

Бізнесу на будь-якому рівні не зашкодить впроваджувати нові інструменти та підтримувати маркетингові тренди. Наприклад, у 2025 році продовжиться інтегрування технологій — від аналізу аудиторії та рекламних кампаній до створення креативів. Особливо слід звернути увагу на:

  • використання штучного інтелекту (AI) для аналізу аудиторії. Сучасні AI-інструменти, такі як ChatGPT та MidJourney, дозволяють краще розуміти переваги покупців. Валерія рекомендує підприємцям використовувати AI для сегментації клієнтів та розробки персоналізованого контенту.
  • інтеграцію з нейромережами для роботи з Etsy та TikTok. Наприклад, на Etsy можна автоматизувати створення SEO-оптимізованих описів товарів за допомогою AI, а TikTok активно впроваджує AI-алгоритми для покращення рекомендацій. 
  • створення відеоконтенту у форматі AR та VR. На TikTok з’являються нові формати з елементами доповненої реальності, що відкриває можливості для демонстрації унікальних продуктів в інноваційній манері.

Головна рекомендація, яку дає Валерія починаючим підприємцям — не боятись експерементувати, не зупинятись та шукати нові підходи. 

Досвід Валерії Турчанович показує, як потрібно використовувати інновації, щоб досягти успіху на таких платформах, як Etsy та TikTok Shop. Дотримання цих рекомендацій допоможе брендам не тільки вдало адаптуватись до потреб часу, а й створити умови для подальшого стабільного розвитку. 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Стала відома справжня продуктивність Nintendo Switch 2

    Nintendo Switch 2, хоч і не може зрівнятися з PlayStation 5 або Xbox Series X…

    08.04.2025

    Samsung Galaxy S26 Ultra може отримати нову четверту камеру

    Задовго до запуску нового флагмана Samsung Galaxy S26 Ultra, який очікується на початку наступного року,…

    08.04.2025

    Samsung випустить Galaxy S25 Edge в обмеженій кількості країн

    Samsung внесла несподівані зміни до стратегії запуску свого нового флагмана Galaxy S25 Edge, обмеживши початкові…

    08.04.2025

    Google усунула критичні вразливості в Android, якими користувалися хакери

    Google випустила квітневе оновлення безпеки для Android, усунувши 62 вразливості, серед яких — дві критично…

    08.04.2025

    Gemini від Google навчать розуміти й аналізувати відеоконтент

    Функція завантаження та аналізу файлів у Google Gemini незабаром отримає підтримку відеофайлів. Аналіз попередньої версії…

    08.04.2025

    Motorola готується до дебюту свого першого ноутбука

    Motorola, відома своїми складними смартфонами та пристроями середнього класу, вперше анонсувала випуск свого ноутбука. Новий…

    08.04.2025