У бажанні охопити якнайбільшу аудиторію, розповідаючи про свій продукт чи послуги, можна як отримати нових клієнтів, так і назавжди зіпсувати собі репутацію. Адже масові SMS-розсилки — це не завжди той випадок, коли більше означає краще. Такий потужний спосіб комунікації може так само легко обернутися проти вас.
Розповідаємо, якою має бути масова розсилка СМС, щоб не лише уникнути блокування мобільними операторами за спам СМС, але й в рази ефективніше досягати своїх цілей.
А ще ви дізнаєтеся більше про те, що таке спам-розсилка, й пройдете невеличкий check-up, щоб перевірити себе, чи ви раптом не спамер.
По той бік будь-якої масової SMS-розсилки — звичайні власники телефонів, тож не зайве подбати про те, як можуть сприймати її отримувачі. Адже розсилка без згоди й інтересу в ній — це звичайний SMS спам. Такий спам може бути різний, мати різну форму й мету: пропонувати товари чи послуги, запрошувати на заходи, просити про підтримку чи допомогу.
Спам-повідомлення не лише дратують, вони займають місце в пам’яті мобільних телефонів, витрачають заряд батареї й нахабно порушують приватність.
То як же тоді розповідати про сезонні знижки чи нову колекцію одягу, щоб не перейти межі й не стати нав’язливим спамером?
Головна різниця між масовими розсилками і спамом у тому, що перші базуються на попередній згоді й добровільній підписці отримувача, тоді як спам — на нав’язливості без такої згоди. Від масової розсилки можна відписатися, а від спаму — ні. Або ж отримувач просто не знає, як це зробити.
Масова СМС розсилка може мати різну мету: інформувати про новинки, акції, спеціальні пропозиції, висловлювати вдячність за купівлю, нагадувати про терміни оплати або доставлення, залучати до участі в програмі лояльності й інше.
Масова SMS-розсилка цікава отримувачу, якщо вона резонує з його потребами, інтересами й очікуваннями. Тож розсилка буде корисною для бренду і його аудиторії, якщо вона відповідає декільком обов’язковим умовам (обіцяний check-up):
Якщо ваша масова SMS-розсилка не виконує цих умов, то вона ідентифікується як спам, що не лише дратує користувачів, але й веде до більш неприємних наслідків для компанії, яка її робить. Серед них:
Спеціальні алгоритми застосунків чи операторів мобільного зв’язку аналізують зміст, частоту й джерело СМС повідомлення на номер телефону і можуть ідентифікувати вашу SMS-розсилку як спам. В такому разі повідомлення блокується або видаляється з телефона отримувача. Це означає, що ваша SMS-розсилка буде проігнорована чи просто не дійде до своїх адресатів.
Щоб не перетворити розсилку в спам СМС на номер телефону варто дотримуватись окремих правил і рекомендацій. Також можна застосовувати різноманітні сервіси для розсилок, як SMS Club, з готовими рішеннями й автоматизацією процесів.
Масова розсилка SMS — це простий і дієвий інструмент, який давно використовують як відомі компанії і бренди, так і маленькі інтернет-магазини у своїх маркетингових стратегіях. Тому втрачати таку можливість точно не варто. Головне — дотримуйтеся рекомендацій і ваші користувачі не шукатимуть способів, як позбутися від смс спаму.
Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…
Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…
Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…
Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…
Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…
Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…