Що вигідніше купити: долар чи євро?

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Враховуючи викладене, купівля євро чи долара за поточних обставин, як і вибір конкретної валюти — рішення, пов’язане з певним ризиком, від якого неможливо застрахуватися. Але його суттєво легше прийняти, якщо точно сформулювати мету придбання. Ми рекомендуємо курс долара київ обмінники де завжди вигідні курси валют.

Для подорожей

Багато банківських карток не діють за кордоном, тому перед поїздкою за кордон має сенс запастися готівкою на поточні витрати. І тут вибір валюти буде щодо простим.

Реклама
  • Євро краще купувати для поїздок до єврозони, а також до країн, де ця валюта більш поширена. Наприклад, на Кубі та у Венесуелі курс євро найчастіше помітно вигідніший, ніж для американського долара. А в Ірані долар можуть взагалі відмовитися приймати в обмінних пунктах. До речі, в таких державах не завжди працюють карти американських банків, навіть якщо їх випущено не в самих Штатах.
  • Долар підійде для всіх інших напрямків. Втім, для деяких країн можна заздалегідь купити національну валюту вже в Україні: наприклад, британські фунти, швейцарські франки, японські ієни або китайські юані, залежно від того, куди ви прямуєте.

Обміняти долари можна і в будь-якій європейській країні, але доведеться заплатити комісію або сплатити безготівкову конвертацію, тому краще одразу підбирати найбільш підходящу валюту.

Багато країн Азії, той же Таїланд, приймають до обміну різну валюту. Якщо не виходить купити долар, можна купити китайський юань — його у Таїланді змінюють у кожному обміннику.

Під короткострокові цілі

  • Якщо найближчим часом ви плануєте якісь
  • помітні витрати — наприклад, купівлю машини чи нерухомості — найбільш надійним відразу збиратиме необхідну суму у відповідній валюті. Тобто якщо придбання буде оплачено в гривнях, купувати іноземну валюту може бути ризиковано: гривня зростає, а курс купівлі валюти банком завжди помітно нижчий, ніж курс продажу. У потрібний момент ви можете просто залишитись із меншою сумою, ніж планували.
  • Якщо витрати доведеться оплачувати в іноземних валютах, саме їх має сенс накопичувати або відправляти на рахунок, з якого здійснюється оплата, за умови, що ваш банк підтримує SWIFT-перекази. Це є актуальним як для разових покупок, так і для регулярних витрат за кордоном. Принцип тут діє той самий, як і під час підготовки до поїздок. Наприклад, для оплати іпотеки за квартиру в Європі рублі логічно конвертувати в євро, а вирушаючи на лікування до американської клініки — долари.

Для зберігання

Як зберегти заощадження та вберегти їх від інфляції — мабуть, найнеоднозначніше питання. Але тримати гроші на валютних рахунках стає менш комфортно — у багатьох банках ставки стають нульовими, деякі вже навіть стягують комісію за зберігання валюти. На валютні депозити поки що не встановлюють негативних ставок, як це відбувається в окремих європейських країнах, але й особливого прибутку чекати від них не доводиться.

Чи варто в такій ситуації купувати євро чи долар — питання радше інтуїції та схильності до ризику, аніж раціональних розрахунків.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ