Якісний фотодрук – одна з умов для користувача, який вибирає принтер в офіс чи додому. Що не кажіть, але сьогодні вже одне не може існувати без іншого. Точніше, може, але чи буде відзначено користувачем гідно – це ще питання. Ми вибрали дві найцікавіші моделі принтерів з якісним фотодруком, щоб порівняти їх у справі та запропонувати вам справді найбільш гідний варіант. Що ж, поїхали.
Комплектація
Коробки, в яких поставляються пристрої, красиві та інформативні. Тут ми не будемо на них зупинятись у деталях – все вивчите самі. Додамо лиш, що це варто зробити, оскільки корисних даних достатньо в обох випадках.
«Арсенал» усередині коробок практично однаковий – пляшечки з чорнилом – по 6 шт, а також посібник з експлуатації, диск із програмним забезпеченням плюс кабель підключення пристрою до електромережі. Оскільки Epson L805 вміє друкувати також і на компакт-дисках, в «арсеналі» комплекту поставки даної моделі передбачений відповідний лоток.
Дизайн, використані матеріали та якість збірки
Оцінювати дизайн пристроїв у порівнянні – річ суб’єктивна, і читачі вільні зі мною не погоджуватись, але особисто мені більше сподобалося рішення від Canon. Насамперед компактністю, а відповідно – зручністю у розміщенні, транспортуванні тощо. Друге – наявністю дисплея, що спрощує як перше налаштування принтера, та й взагалі роботу з ним. Третє і це, мабуть, одне з ключових – розташування системи СБПЧ. Якщо у моделі Epson вона у вигляді прибудови збоку, то у Canon вбудована всередину корпусу. Чесно кажучи, спочатку так і хотілося поставити інженерам Epson двійку за цю «прибудову» – адже можна зробити компактно та красиво, а не просто симпатично. Але повторюся – це лише моя оцінка і я зовсім не виключаю, що якійсь частині користувачів формат Epson теж сподобається.
Матеріали, використані у корпусах, однаково гідної якості. В обох моделях вони стійкі до дрібних впливів джерел довкілля, а тому при дбайливому користуванні обом гарантовано тривале збереження заводської зовнішності.
Щодо якості збірки, ні принтер Canon, ні принтер Епсон не розчарують, навіть найвибагливішого користувача – тут підхід зі знанням справи.
Ключові характеристики та особливості
Canon Pixma G540 | Epson L805 | |
Формат друку | 10×15 см, 13×18 см, 18×25 см, 20 x25 см, 127×127 мм, 89х 89 мм, нестандартний формат
55х216 мм, 89х1200 мм; 91×55 мм |
10×15 см, 13×18 см, 9×13 см, 13×20 см, 20×25 см, 10×18 см, CD/DVD |
Щільність паперу | 64~275 г/м² | 64~300 г/м² |
Количество цветов | Шість | Шість |
Ресурс фотопечати | 3800 фотографій 10х15 | 1900 фотографій 10х15 |
Энергопотребление | очікування – приб. 0,6 Вт;
режим очікування з умовою підключення всіх портів прим. 1,2 Вт; режим друку – 14 Вт |
від 1,5 Вт до 13 Вт (залежно від режиму роботи) |
Расходники | Canon 43 (60 мл) | Epson 673 (70 мл) |
Ергономіка
Не говоритиму за всіх, але особисто мені подобається рішення з дисплеєм – легше і перше налаштування та подальше керування. Таким чином, у цьому пункті ставлю плюс Canon Pixma G540. Розташування кнопок, на мій погляд, за великим рахунком ролі не грає, адже встановити принтер на зовсім компактній полиці (стосується обох моделей) у вас не вийде вже хоча б тому, що буде перекриватися лоток під папір. Так, хтось може відзначити, що у принтера Epson кнопки розташовані ліворуч на бічній грані і це зручніше, ніж зверху. Але, по-перше, кнопки вам потрібні далеко не щоразу під час друку, по-друге – дисплей, що є зверху, «перекриває» будь-яку зручність навіть від кнопок зліва.
Заправка та підготовка до роботи
Навіть якщо подібний досвід роботи для вас перший, проблем із заправкою систем фарбою бути не повинно. Єдине що – у Canon це робиться легше, швидше та зручніше, ніж у моделі від Epson.
Спочатку заправимо принтер Epson. Які дії для цього необхідно виконати? Знімаємо блок із місткостями для чорнила, кладемо на бік, відкидаємо кришку. Після цього вже на контейнері-пляшці відламуємо кінчик, який потім буде використано як ковпачок, відкручуємо кришку, видаляємо захисну наклейку і закручуємо назад. Так робимо з усіма пляшками. Потім по черзі витягуємо резинові пробки з місткостей і заливаємо вміст пляшечок відповідних кольорів, після чого вставляємо пробки назад і повертаємо контейнер на вихідну позицію. При всьому при цьому не забувайте ретельно перевірити кожну резинову кришечку, адже після заливки отвори будуть у вас збоку і цілком ймовірне їх відкриття. Словом, передбачливість в цьому плані зайвою не буде це точно. Отже, порахували скільки потрібно дій загалом? А тепер додайте сюди ще уважність, щоб не переплутати кольори та скрупульозність, щоб не розлити фарбу. Трохи напружує, правда?
Як же облаштовано роботу із заправкою чорнильниць у Canon? Нічого знімати та класти на бік не треба, як і переламувати. Більш того – не потрібно боятися за те, що ненавмисно проллєте вміст або заллєте не в ту чорнильницю. Як на мене, то тут Canon не тільки зважив на всі моменти нераціонального підходу Epson, але зробив навіть трохи більше. Отже, принцип заливання – відкручуємо кришку, перевертаємо у відповідну місткість. Тут ще треба сказати ось що. Переплутати й залити інший колір у конкретну місткість не вийде. Я пробував. Але виробник вже в самого початку подумав за можливість таких помилок та передбачив спеціальний захист, який особисто я назвав як «Захист від неуважності». Суть у тому, що в кожній пляшечці передбачено свою спеціальну форму горловини, і вставити її не в той резервуар у вас просто не вийде, як і ненавмисно розлити фарбу.
Далі встановлення драйверів. І тут знову-таки зручність на стороні принтера Canon, адже саме встановлення займе у вас не більше хвилини-двох, а налаштування системою виконається автоматично за 7 хвилин без вашої участі. Попередньо не забудьте встановити кілька листків А4 для тестового друку.
Процедура налаштування у моделі Epson в цілому також досить проста, але за часом трохи довша.
Швидкість друку
Кольоровий друк тексту, графіків і так далі на А4 швидкий в обох моделях – факт – кілька десятків листків видрукувати вийде вже за хвилину. А як же фотодрук? На сайтах виробників заявлено до 20 секунд (Epson) та до 47 секунд (Canon) на один відбиток формату 10х15. Наші тести – 18-22 секунди та 44-47 секунд відповідно. Таким чином, у швидкості друку цікавіше Epson.
Витрата чорнил
Принтер СБПЧ незалежно від виробника – це завжди дуже круто, адже вже однієї заправки місткостей вистачить надовго. Скільки конкретно? 3800 фото формату 10х15, зрозуміло, без полів на одній заправці для Canon G540 і 1900 для Epson L805. Таким чином, якщо вам потрібно саме друк фото, і ви готові трохи «пожертвувати» швидкістю задля більш економічного формату, я рекомендую звернути увагу на G540, який, в цьому плані також виглядає цікавіше.
Не зайвим буде добавити кілька слів про якість друку. По-перше, принтер від Canon має додатковий сірий картридж – який значно збільшує кольоровий охват в темних зонах, а чорний колір має більшу варіацію та насичену контрастну глибину. Тому ЧБ фотографії, які майже постійно перебувають в тренді будуть неперевершеними.
В свою чергу, додатковий червоний колір ідеально підходить для натуральної передачі відтінків шкіри. Всім відомо що різний фотопапір по-різному передає одинакові відтінки, завдяки присутності окремого червоного кольору цю різницю вдається подолати, і фотографії з людьми будуть однаково виглядати натурально.
Папір
Щодо Canon G540 – цей принтер всеїдний до паперу, тобто, якісний друк можливий на будь-якому типі паперу, фото, глянцевому, матовому, картоні, конвертах, папері з магнітною основою, а також папері для переводу зображень на темний та світлий одяг, а також папері нестандартного розміру довжиною до 1м 20см. Якісно друкувати етикетки у вас також вийде – я перевірив!
Щодо моделі від Epson, у разі друку фото, найкраще віддавати перевагу тим типам паперу, які пропонує виробник. Саме так ви зможете досягти найкращих результатів.
Бездротовий друк та інші функції
Надрукувати фотографію з телефону можна віддалено в обох моделях. Однак для принтеру Epson існує обмеження – і смартфон, і сам принтер мають бути в одній мережі. Подібна умова для моделі Canon G540 не потрібна. Крім того, у Canon Pixma G540 ви можете віддалено та абсолютно безпечно через утиліту Mopria (для Android або Apple AirPrint для iOS) друкувати документи, друкувати фото прямо з фотоапарата завдяки підтримці PictBridge та багато іншого. Крім того, тут передбачено також підтримку Amazon Alexa або Google Assistant, звісно якщо ви маєте смарт-колонки, при посередництві яких можете керувати принтером за допомогою голосу. Також рекомендуємо Canon Print InkJet Selphy (є і для Android і для iOS), функціонал котрого дозволяє досягти дуже цікавих результатів при друці зі смартфону. Крім того, даний додаток ще цікавий і тим, що дозволяє виконувати віддалене сервісне обслуговування: перевірка рівня чорнил, сервісного картриджу та ін..
Що ж до можливостей Epson L805, то дана модель не може запропонувати друк PictBridge, а крім того, не підтримує роботу з хмарами. З того, що може зацікавити тут – друк на дисках. Хоча наскільки останнє буде затребуваним в наш час – це ще питання!
Обслуговування
Купити принтер незалежно від обраної моделі, буде недостатньо, необхідно ще врахувати пункт обслуговування.
Вище ми вже говорили про заправку чорнила та налаштування друку – у порівнянні між цими двома моделями, вона на порядок продуманіша у Canon Pixma G540.
Що ще варто додати до цього? У Canon Pixma G540 можлива самостійна заміна друкуючої головки та картриджа обслуговування. Це важливо, адже мова не тільки про скорочення часу простою, а й економію коштів на обслуговуванні, адже вартість головки дешевша, ніж вартість головки+вартість роботи майстра+вартість доставки пристрою в сервісний центр або виїзд майстра додому/офіс.
Окремої уваги вартий перемикач при транспортуванні. Canon Pixma G540 – модель компактна та легка – при перевезенні тягарем не буде. Але якщо перевозите, скористайтеся перемикачем для транспортування. Це позбавить вас необхідності зливати чорнило.
З Epson L805 ви будете більше звертатися до сервісу, тому що в обслуговуванні цей пристрій складніший.
Підсумки та висновки
І нарешті, про ціну питання. З подивом для себе ми виявили, що Epson L805 майже на третину дорожчий за Canon Pixma G540. Тут я не розглядатиму за мотиви щодо такого ціноутворення, але з боку Canon виглядає ну дуже цікаво.
За підсумками ж щодо функціональності на стороні Epson лише цікавіша швидкість друку фото, а також можливість друку на дисках (якщо це сьогодні ще комусь треба), тоді як G540 привертає увагу ціною, економічною витратою чорнил, всеядністю до типів і форматів паперу, найпростішим налаштуванням та можливістю самостійного обслуговування. Але найголовніше – це неперевершена якість друку завдяки додатковому сірому картриджу, і як наслідок збільшеному кольоровому охопленню в темних зонах, та чорному, що отримав більшу варіацію та насичену контрастну глибину.