Інше

Як вибрати надійний хостинг для сайту

Share
Час читання: 4 хв.

Одним із аспектів успіху онлайн-бізнесу є стабільна робота веб-сайту. В умовах жорсткої конкуренції важливо, щоб відвідувачі мали доступ до сайту 24/7. Уявімо, що людина захоче зробити замовлення в онлайн-магазині, а він не буде працювати належним чином. Найімовірніше покупець не буде чекати на відновлення роботи Інтернет-магазину, а просто знайде альтернативний онлайн-ресурс для замовлення товару чи послуги. Особливо це стосується нових відвідувачів, які ще не знайомі з організацією і якістю обслуговування, яка може виділяти обрану компанію серед конкурентів. Отже, сьогодні ми розповімо про те, як вибрати надійний хостинг для сайту.

Платний чи безкоштовний хостинг?

Безкоштовні послуги виглядають досить привабливо, особливо для початківців. Проте, якщо детальніше вивчити таку пропозицію, стає зрозуміло, що не все так добре.

По-перше, слід визначити, що таке “безкоштовний хостинг”. Здебільшого це веб-ресурс, який пропонує послугу конструктора сайтів без необхідності сплачувати за хостинг. Тобто, ви можете легко створити веб-сайт без особливих знань та навичок, використовуючи функцію drag-and-drop та без взаємодії з хостингом безпосередньо. Проте такий сервіс має багато мінусів, які компенсуються безкоштовністю:

  • Багато обмежень (наприклад, використання власного домену, розмір місця на диску та трафіку). Ви можете позбавитись деяких обмежень, але за це вже треба буде заплатити.
  • Використання не професійного домену, який створено на основі домену провайдера.
  • Немає можливості створити унікальний веб-сайт, оскільки всі сайти засновані на однакових шаблонах.
  • Велика кількість онлайн-ресурсів, що розміщена на одному сервері. Це впливає на швидкість завантаження онлайн-ресурсу, а також його SEO-показники.
  • Наявність сторонньої реклами на веб-сайті, що дозволяє заробляти хостеру та дратує відвідувачів і власника сайту.
  • Ненадійність провайдера, що може призвести до продажу персональної інформації стороннім організаціям або до видалення вашого веб-сайту без попередження і бекапу.
  • Проблеми з безпекою, адже ніхто не турбується про надійність серверів. Більш того, часто такі безкоштовні сервіси розповсюджують шкідливе програмне забезпечення та віруси.
  • Відсутність технічної допомоги або її надання відбувається лише за гроші.
  • Складність зміни хостинг-провайдера або повна відсутність такої можливості.

Якщо ж обирати платний хостінг, то можна сказати, що мінус один – треба витрачати гроші. Проте це позбавить вас згаданих вище проблем:

  • Навіть якщо обрати віртуальний хостинг, то “сусідів” на сервері буде значно менше, а ніж на сервері безкоштовного сервісу.
  • Можливість зареєструвати власний домен згідно з вимогами вашого онлайн-бізнесу. Такі адреси сайтів виглядають професійно і викликають більше довіри у відвідувачів. Часто при замовленні хостингу можно отримати домен в певних зонах в подарунок від провайдера.
  • Платний хостинг надасть вам доступ не тільки до панелі управління хостингом, але й можливість використання FTP та SSH підключень.
  • Ніякої дратівливої реклами на вашому сайті, що нав’язана провайдером.
  • Можливість легко встановлювати CMS (наприклад, WordPress, Joomla, OpenCart та інші), які дозволяють краще та більш гнучко налаштовувати дизайн та функціонал веб-сайту.
  • Провайдери платних послуг зацікавлені в безпеці своїх серверів, а також зазвичай надають послугу резервного копіювання хостингу.
  • Щодо вірусів та шкідливих программ хостери використовують декілька спеціальних модулей для захисту акаунтів та серверів в цілому.
  • Наявність технічної підтримки, а також бази знань з корисними статтями та відео-інструкціями.

Чітко бачимо переваги платного сервісу, тому рекомендуємо обирати саме такий варіант. Навіть початківці можуть знайти хостинг-план за невелику ціну.

Який тип хостингу обрати?

Існує три основні типи хостингу, які зазвичай вибирають залежно від типу сайту та його вимог до налаштування сервера:

  • Віртуальний хостинг – недорогий варіант для старту. Підходить для простих особистих сайтів та блогів, невеликих онлайн-магазинів. Замовляючи таку послугу, ви отримуєте хостинг-аккаунт, якому виділена певна кількість ресурсів серверу. Доступ до зміни налаштувань хостингу обмежений лише вашим аккаунтом. Тобто ви не матимете змоги встановлювати на сервер додаткові програми або змінити його глобальні налаштування.
  • Віртуальні сервери VPS/VDS – цей варіант підійде для тих сайтів, які потребують гнучких налаштувань програмного забезпечення серверу, проте власник веб-ресурсу ще не готовий витрачати великі гроші на оренду всього севера або йому просто не потрібні потужні серверні ресурси.
  • Виділені сервери – найпотужніший варіант, який надає повні права управління сервером. Підходить для будь-яких серйозних проектів, які потребують максимум ресурсів та гнучкості налаштувань серверу.

Майте на увазі, що останні два варіанти потребують особливих технічних знань та навичок. Коли ви замовляєте віртуальний хостинг, то отримаєте графічну панель управління. Це дозволяє легко керувати хостингом без попередньо здобутих технічних знань. VPS та виділений сервер надається без такої панелі, а управління відбувається за допомогою SSH. Проте ви можете встановити власну графічну контрольну панель або скористатися додатковою послугою хостера – управління сервером.

Читайте також: Як самостійно створити сайт із нуля: найпростіший варіант без втрати якості

Де придбати надійний хостинг?

Після того, як ви вибрали тип хостингу, необхідно знайти надійного хостера. Для цього зверніть увагу на наступні критерії при досліджені ринку:

  • Якість та сучасність “заліза” серверів, на яких засновано хостинг.
  • Наявність SSD-дисків.
  • Можливість обрати дата-центр ближче до вашої цільової аудиторії.
  • Тарифи на послуги.
  • Технічні характеристики хостинг-пакетів та обмеження, які присутні в кожному плані або тарифі.
  • Наявність технічної підтримки, її графік работи та варіанти зв’язку з нею.
  • Наявність великої бази знань, блога та форума.
  • Відгуки реальних користувачів сервісу.
  • Подарунки при замовленні хостинг-сервісу (наприклад, безкоштовна реєстрація домену або SSL-сертифікат).
  • Наявність тестового періоду чи можливість повернення коштів.

Можемо порекомендувати надійний хостинг від HOSTiQ.ua. Компанія пропонує безліч варіантів хостингу та тарифів з можливістю економії (ознайомитись можно на https://hostiq.ua/ukr/) Клієнти цього провайдера залишають дуже добрі відгуки про нього. Проте ви можете переконатися в якості послуг самостійно, скориставшись 30-денним тестовим періодом.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024

    Примусовий продаж Chrome та Android: як Google протистоїть регуляторам

    Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…

    25.12.2024

    Nothing розширює лінійку смартфонів Phone (3a) і Phone (3a) Plus

    Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…

    25.12.2024