Приблизний час читання: 6 хв

Київстар, Vodafone і Lifecell почали активно впроваджувати 4G

0

Карантин, викликаний пандемією COVID-19, не тільки зупинив розвиток економіки. Деякі її галузі, навпаки, отримали поштовх для подальшого розвитку, наприклад, сфера зв’язку і комунікацій. Так, Володимир Зеленський, Президент України, 7 травня провів консультацію з експертами Міністерства цифрової трансформації і Національної комісії регулювання, а також представниками операторів «великої трійки» – Київстар, Vodafone і Lifecell. Він порадив їм перейти в «турборежим», щоб прискорити розвиток в нашій країні інтернет-мереж четвертого покоління (4G), про це пише gsminfo.com.ua

Зв’язок під час карантину – найважливіше

Як нагадав Президент, ще в попередньому році оператори «великої трійки» збиралися розгортати інтернет нового покоління на більш низьких частотах – 800-900 Мгц. Вони дозволяють краще, ніж більш традиційні «високі частоти» до 2600 Мгц, покрити високоякісним зв’язком всю територію нашої країни. Проте, плани довелося відкоригувати в зв’язку з епідемією коронавіруса COVID-19. З одного боку, через економічну кризу скоротилися грошові надходження, з іншого – якісний зв’язок виявився вкрай важливим, адже безліч жителів нашої країни тепер змушені працювати віддалено або проходити дистанційне навчання.

Читайте також  Vodafone запропонував новий тариф за 3 гривні в день, у якого немає аналогів

Міністерство цифрової трансформації ще минулого місяця попросило обласні адміністрації надати список населених пунктів, в яких спостерігаються проблеми зі зв’язком. Цей список був перенаправлений операторам, із завданням – скоріше підключити нормальний інтернет в проблемних регіонах. Таких населених пунктів виявилося близько 5 700. Сам президент України Володимир Зеленський зазначив, що стикався з проблемами під час своїх поїздок по країні, коли часом в дорозі не було зв’язку з півгодини, а то й більше. Вкрай важливо, за словами президента, також забезпечити високоякісний зв’язок уздовж залізних і автомобільних доріг, які зараз активно будує «Укравтодор».

Як відзвітували президентові представники мобільних операторів і Міністерства цифровий трансформації, протягом квітня 2020 роки їм вдалося провести мобільний інтернет у більш ніж вісімсот населених пунктів з сумарним населенням понад триста тисяч чоловік. Володимир Зеленський цією статистикою був задоволений і закликав операторів продовжувати і далі роботи в прискореному темпі.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут