Новини України та Світу

Знайдено зв’язок між смертністю від коронавірусу і популярним щепленням

Share
Час читання: 2 хв.

Американські епідеміологи знайшли зв’язок між смертністю від COVID-19 в різних країнах і тим, як давно і наскільки широко в них застосовували призначену для боротьби з туберкульозом вакцину БЦЖ. Результати дослідження опубліковані на порталі medRxiv .

“Країни, в яких універсальна вакцинація за допомогою БЦЖ не була прийнята, в тому числі Італія , Нідерланди та США , найсильніше постраждали від COVID-19″, – пишуть вчені.
Вони виявили, що вакцинація БЦЖ знизила рівень зараження вірусом. На думку дослідників, комбінація від зниження рівня смертності та захворюваності може зробити це щеплення одним з головних інструментів у боротьбі з коронавірусом.
В рамках дослідження вчені перевіряли, наскільки вакцинація БЦЖ сама по собі може впливати на поширення коронавірусу і ризик смерті від інфекції в найбільш уразливих верствах населення. Крім того, вивчався вплив рівня життя в країні і розвитку охорони здоров’я на поширення і летальність COVID-19.

З’ясувалося, що темпи поширення коронавірусу і рівень смертності залежать від економічних показників. Але при цьому в ряді країн, зокрема в США, Ірані , Італії, Бельгії , Нідерландах та інших європейських державах, це було не так.

У всіх цих країнах або ніколи масово не застосовувалася вакцина БЦЖ, або її почали використовувати відносно недавно. Автори дослідження вважають, що це вплинуло на те, що в цих країнах частота випадків зараження вчетверо вище, ніж в середньому по світу. Аналогічні показники були і за рівнем смертності.
Вчені також зазначили, що в небагатьох країнах, де щеплення БЦЖ постійно ставлять всьому населенню протягом тривалого часу, фіксується вкрай низький рівень смертності від коронавірусної інфекції, які не можна порівняти рівню розвитку економіки. Увага авторів дослідження в цьому контексті привернула, зокрема, Бразилія . Вчені впевнені, що це говорить про ефективність БЦЖ для захисту організму від коронавірусу нового типу.
Крім того, дослідники вважають примітною статистику поширення коронавірусу в Китаї , де БЦЖ стали застосовувати в 50-і роки, але під час “культурної революції” 1966-1976 років масова вакцинація була припинена. На думку автора дослідження Аарона Міллера, це рішення зіграло свою роль в появі вразливогг прошарку населення, посприяти поширенню COVID-19 на перших етапах розвитку епідемії.
Пандемія COVID-19, перші випадки якої були зафіксовані в китайському місті Ухань в кінці минулого року, охопила 177 країн. За останніми даними ВООЗ , в світі зафіксовано вже понад 690 тисяч випадків зараження, понад 33 тисяч людей померли.
Складна ситуація з коронавірусом складається в США, Італії, Іспанії та ряді європейських країн. У Китаї, звідки почалося поширення COVID-19, напередодні повідомили про припинення епідемії.
В Україні на сьогоднішній день зареєстровано 549 хворих коронавірусом, 8 осіб вилікувалися.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: COVID-19
  • Останні записи

    Через труднощі з акумуляторами iPhone 17 Air не буде тоншим за iPhone 6

    Схоже, iPhone 17 Air або Slim буде не таким тонким, як його спочатку збиралася зробити…

    11.11.2024

    Google запускає нову функцію для тих, хто шукає безкоштовний інтернет

    Йдеться про безкоштовні мережі Wi-Fi в місцях загального користування — аеропорти, вокзали, кафе, ресторани. Як…

    11.11.2024

    Нова бета-версія WhatsApp викликає збої на смартфонах

    У новій бета-версії WhatsApp 2.24.24.5 було помічено баг, що призводить до того, що екран повністю…

    11.11.2024

    Що категорично не можна робити зі смартфоном: 7 основних правил

    Багато людей навіть не замислюються, чого не можна робити зі своїми смартфонами, але експерти дали…

    11.11.2024

    Соцмережа X тестує безкоштовний варіант чат-бота Grok

    Соцмережа X (колишня Twitter) розпочала тестування безкоштовного доступу до свого чат-боту на базі штучного інтелекту…

    11.11.2024

    Apple може відкласти тонкий iPhone через труднощі з акумулятором

    Згідно з новими чутками, Apple зіткнулася з проблемами в розробці тонкого iPhone, про який раніше…

    11.11.2024