Новини України та Світу

У Польщі створено робота-гуманоїда з точною імітацією людського скелета

Share
Час читання: 2 хв.

Фахівці польського стартапу Clone Robotics повідомили про розробку ультрареалістичного робота-гуманоїда під назвою Clone Alpha. Особливістю створеного пристрою є спроба максимально точного і деталізованого відтворення людської анатомії – починаючи від нервової системи і закінчуючи шарнірно-зчленованим скелетом.

Що відомо про робота

Clone Alpha представлений у вигляді робота-гуманоїда в натуральну величину, який може похвалитися найвищим на сьогоднішній день рівнем анатомічного реалізму. Роботизований скелет створеного пристрою практично на 100% повторює людський. У робота є 206 кісток, повністю функціональні суглоби, штучні зв’язки і синтетичні сполучні тканини. Clone Alpha має 164 ступені свободи рухів тільки в ділянці тулуба, 20 – у плечовій зоні, 6 – на кожен хребець у хребті, а також 26 – у руках, зап’ястях і ліктях.

Створений польськими фахівцями робот має штучні м’язи – так звані міофібри, які кріпляться до кісток точно так само, як звичайні людські м’язи. У зв’язку з цим робот наділений необхідною силою, швидкістю та ефективністю виконання різних дій, що ще ніколи не зустрічалося в інших гуманоїдних роботів. За словами розробників, один м’яз-міофібра, вага якого становить близько 3 г, дає змогу роботу піднімати додаткові 1 кг.

У Clone Alpha передбачена складна система штучних органів, що імітують людські. Серцем виступає компактний електричний насос потужністю 500 Вт, який проштовхує гідравлічну рідину (що є “кров’ю” робота) по всьому тілу гуманоїда під тиском приблизно 6,8 бар. Також у комплекті у робота є справжні вени і артерії – трубки і клапани, які разом називаються системою “Акваджет”. Ця система необхідна для розподілу гідравлічної рідини по м’язах, її споживання становить близько 1 Вт, що свідчить про неймовірно високу ефективність.

Польські інженери також розповіли журналістам, що у робота Clone Alpha передбачена навіть штучна нервова система, яка відповідає за координацію рухів. Ця система складається з чотирьох 3D-камер, 70 інерційних датчиків і 320 датчиків тиску, які збирають інформацію про положення “кісток” і силу “м’язів”. Зібрані дані спочатку передаються на мікроконтролери, а потім – у графічний процесор NVIDIA.

Clone Robotics, польський стартап, який розробив Clone Alpha, спеціалізується на відтворенні біології за допомогою механіки. Мета компанії полягає в подоланні розриву між роботами і живими істотами, створенні машин, які дедалі більше схожі на людину як усередині, так і зовні.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: роботи
  • Останні записи

    Нові смартфони Motorola Moto G отримали захист IP69 і яскравіші дисплеї за ціною від $199

    Всі люблять милуватися дорогими пристроями, але більшість віддає перевагу більш доступним варіантам. Одними з найуспішніших…

    14.01.2025

    Які телевізори обрати для спальні: найкращі моделі 2025 року

    Наша редакція "iTechua.com" підготувала для вас підбірку з п'яти кращих телевізорів, які ідеально підійдуть для…

    14.01.2025

    TikTok спростував чутки про можливий продаж Ілону Маску

    Адміністрація TikTok спростувала чутки про те, що Китай розглядає можливість продати платформу Ілону Маску, щоб…

    14.01.2025

    Білл Гейтс назвав помилку, що коштувала компанії Microsoft $400 млрд

    Білл Гейтс якось зізнався, що зробив одну з найбільших помилок за час свого керівництва Microsoft.…

    14.01.2025

    Користувачам смартфонів Samsung рекомендують оновити прошивку

    Смартфони серії Samsung Galaxy S23 отримали важливе оновлення, що усуває 51 вразливість у програмному забезпеченні.…

    14.01.2025

    Android стане зовсім іншим: головні нововведення

    Компанія Google готує кардинальні зміни в операційній системі Android. Дещо із задуманого вже реалізовано у…

    14.01.2025