Фахівці польського стартапу Clone Robotics повідомили про розробку ультрареалістичного робота-гуманоїда під назвою Clone Alpha. Особливістю створеного пристрою є спроба максимально точного і деталізованого відтворення людської анатомії – починаючи від нервової системи і закінчуючи шарнірно-зчленованим скелетом.
Clone Alpha представлений у вигляді робота-гуманоїда в натуральну величину, який може похвалитися найвищим на сьогоднішній день рівнем анатомічного реалізму. Роботизований скелет створеного пристрою практично на 100% повторює людський. У робота є 206 кісток, повністю функціональні суглоби, штучні зв’язки і синтетичні сполучні тканини. Clone Alpha має 164 ступені свободи рухів тільки в ділянці тулуба, 20 – у плечовій зоні, 6 – на кожен хребець у хребті, а також 26 – у руках, зап’ястях і ліктях.
Створений польськими фахівцями робот має штучні м’язи – так звані міофібри, які кріпляться до кісток точно так само, як звичайні людські м’язи. У зв’язку з цим робот наділений необхідною силою, швидкістю та ефективністю виконання різних дій, що ще ніколи не зустрічалося в інших гуманоїдних роботів. За словами розробників, один м’яз-міофібра, вага якого становить близько 3 г, дає змогу роботу піднімати додаткові 1 кг.
У Clone Alpha передбачена складна система штучних органів, що імітують людські. Серцем виступає компактний електричний насос потужністю 500 Вт, який проштовхує гідравлічну рідину (що є “кров’ю” робота) по всьому тілу гуманоїда під тиском приблизно 6,8 бар. Також у комплекті у робота є справжні вени і артерії – трубки і клапани, які разом називаються системою “Акваджет”. Ця система необхідна для розподілу гідравлічної рідини по м’язах, її споживання становить близько 1 Вт, що свідчить про неймовірно високу ефективність.
Польські інженери також розповіли журналістам, що у робота Clone Alpha передбачена навіть штучна нервова система, яка відповідає за координацію рухів. Ця система складається з чотирьох 3D-камер, 70 інерційних датчиків і 320 датчиків тиску, які збирають інформацію про положення “кісток” і силу “м’язів”. Зібрані дані спочатку передаються на мікроконтролери, а потім – у графічний процесор NVIDIA.
Clone Robotics, польський стартап, який розробив Clone Alpha, спеціалізується на відтворенні біології за допомогою механіки. Мета компанії полягає в подоланні розриву між роботами і живими істотами, створенні машин, які дедалі більше схожі на людину як усередині, так і зовні.
Після низки чуток про те, що Samsung зазнає труднощів із виробництвом свого новітнього чипсета Exynos…
Google розширює свої позиції в галузі штучного інтелекту, представляючи сімейство Gemini 2.0. Представлений Демісом Хассабісом,…
Усі сервіси Meta і багато інших сайтів, зокрема російських, зіткнулися з масовими збоями. Про це…
Apple випустила оновлення iOS 18.2 з підтримкою ChatGPT у Siri та інших функцій на базі…
Оновлення WhatsApp відбуваються постійно, додаток для обміну повідомленнями від Meta вже кілька тижнів дивує нас…
У мережі з'явилися інсайдерські фотографії промоматеріалів ще не представлених ноутбуків Dell Pro Max 16 і…