Сьогодні компанія OpenAI запустила функцію пошуку в ChatGPT, своєму популярному чат-боті, що дозволить їй конкурувати з пошуковими системами Google, Bing та Perplexity.
За словами компанії, пошук ChatGPT пропонує актуальні спортивні результати, котирування акцій, новини, погоду та багато іншого на основі веб-пошуку в реальному часі та партнерства з новинними та інформаційними агентствами. Бета-тестування пошукової системи, що отримало назву SearchGPT, почалося ще в липні.
Реліз може мати наслідки для Google як домінуючої пошукової системи. З моменту запуску ChatGPT у листопаді 2022 року інвестори Alphabet були стурбовані тим, що OpenAI може відібрати частку ринку у Google у сфері пошуку, надавши споживачам нові способи пошуку інформації в Інтернеті.
Акції Alphabet впали приблизно на 1% після появи новин.
Цей крок також позиціонує OpenAI як конкурента Microsoft та її бізнесу. Корпорація Microsoft вклала в OpenAI близько $14 млрд, при цьому продукти OpenAI безпосередньо конкурують з ШІ та пошуковими інструментами Microsoft, такими як Copilot та Bing.
«Ми вважаємо, що є можливість зробити пошук набагато кращим, ніж він є сьогодні», – написав генеральний директор OpenAI Сем Альтман у липневому посту соцмережі X.
OpenAI стверджує, що користувачі зможуть “шукати більш природним, інтуїтивно зрозумілим способом” і ставити наступні питання “точно так само, як у розмові”. Модель пошуку – це доопрацьована версія найпотужнішої моделі штучного інтелекту OpenAI, GPT-4o, і частково підживлюється сторонніми пошуковими системами та контентом, що надаються партнерами з індустрії новин.
Сьогодні OpenAI написала у своєму блозі, що використовувала відгуки про прототип SearchGPT для створення цієї функції і що планує «продовжувати вдосконалювати пошук, особливо в таких областях, як покупки та подорожі, та використовувати можливості міркувань ШІ-моделі OpenAI o1 для проведення глибших пошукових досліджень. ».
ChatGPT «автоматично шукатиме інформацію в Інтернеті, ґрунтуючись на ваших запитах», йдеться в блозі OpenAI. За бажанням користувачі можуть вручну натиснути на іконку веб-пошуку ChatGPT.
Тепер чати містять посилання на джерела, такі як статті або записи в блогах, до яких користувачі можуть отримати доступ, натиснувши кнопку «Джерела» під відповіддю, щоб відкрити бічну панель. OpenAI заявила, що співпрацювала зі своїми партнерами новин, включаючи Associated Press, Reuters, Axel Springer, Condé Nast, Hearst, Dotdash Meredith, Financial Times, News Corp., Le Monde, The Atlantic, Time і Vox Media.
Усі користувачі ChatGPT Plus та Team, а також учасники списку очікування SearchGPT можуть отримати доступ до пошуку вже зараз, йдеться у блозі OpenAI. Користувачі ChatGPT Enterprise та Edu отримають доступ у найближчі кілька тижнів, а користувачам безкоштовної версії ChatGPT сервіс буде надано у найближчі місяці.
Разом з анонсом компанія випустила плагін для браузера Google Chrome, який змінює пошукову систему в браузері на ChatGPT.
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…
Після нещодавнього оновлення месенджера Telegram користувачі iPhone зіткнулися з проблемою перегріву своїх пристроїв. Власники смартфонів…
Apple планує випустити в 2025 році оновлену версію розумної колонки HomePod, оснащену 7-дюймовим LCD-екраном, чіпом…
З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…
Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…
Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…