Новини України та Світу

Українців попередили про небезпечні програми в Google Play

Share
Час читання: < 1 хв.

Американська компанія з хмарної безпеки Zscaler опублікувала звіт , в якому йдеться про наявність безлічі вірусних програм у Google Play. Експерти нарахували щонайменше 200 утиліт, які перебувають у вільному доступі в магазині. Менш ніж за рік їх завантажили понад 8 мільйонів разів.

Експерти з інформаційної безпеки наголосили, що існує 7 ключових загроз для користувачів Android-пристроїв. Ось найпоширеніші з них:

Інфостилер – дозволяє зловмисникам перехоплювати SMS та отримувати їх вміст; Рекламне ПЗ – нав’язливі оголошення, які генерують прибуток для Adware-операторів;

У свою чергу Антон Нємкін, депутат Держдуми та член комітету з інформполітики, попередив росіян про небезпеку інфостилерів. За його словами, цей шкідник займається збиранням чутливої ​​інформації про користувачів: паролі, дані з офіційних документів, платіжна інформація і навіть особисті листування. Нємкін зазначає, що інфостилер є улюбленим інструментом у зловмисників, оскільки дозволяє непомітно у фоновому режимі збирати всі дані, що їх цікавлять. Жертва може й не здогадуватись, що її зламали.

Депутат також відреагував на розслідування Zscaler, повідомивши, що модерація Google Play просто не може обробити величезні обсяги контенту. Google не має відповідних ресурсів, що і призводить до появи зловредів. Нємкін розкрив і улюблену тактику зловмисників: спочатку вони завантажують у магазин «чистий» додаток, який успішно проходить усі перевірки, набирає аудиторію, а після утиліта доповнюється вірусною функціональністю.

Також представник влади нагадав співвітчизникам, що в Google Play можуть зустрічатися і фішингові версії раніше заблокованих програм. Щоб не нарватися на вірус та не втратити кошти, завантаживши, наприклад, підроблений онлайн-банкінг, депутат рекомендує завантажувати програми з вітчизняного магазину RuStore.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Названо найбільш захищену версію iOS

    Щоб заволодіти даними на заблокованому iPhone, західні правоохоронці використовують інструмент Grayкеу. Він частково відкриває доступ…

    20.11.2024

    Samsung Galaxy S25 Ultra може стати найдорожчим серед топових смартфонів 2025 року

    Майбутній Galaxy S25 Ultra від Samsung привертає увагу завдяки чуткам про нові функції та поліпшення,…

    20.11.2024

    Бюджетний Galaxy Z Flip від Samsung може з’явитися в 2025 році

    Нещодавній звіт з Кореї припустив, що наступного року з'явиться доступніша версія складного Samsung Galaxy Z…

    20.11.2024

    Firefox опинився під загрозою через нове судове рішення в США

    Суд у США виніс рішення, яке може серйозно вплинути на розвиток веб-браузера Firefox. Антимонопольна справа…

    20.11.2024

    Названо найпопулярніші смартфони в різних країнах світу

    Аналітична компанія Kantar склала список популярності окремо взятих моделей смартфонів на регіональних ринках. Як з'ясувалося,…

    20.11.2024

    Панель завдань Windows 11 отримає нові функції для зручності користувачів

    Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, що розширює можливості звичного елемента інтерфейсу…

    20.11.2024