Новини України та Світу

Українців попередили про небезпечні програми в Google Play

Share
Час читання: < 1 хв.

Американська компанія з хмарної безпеки Zscaler опублікувала звіт , в якому йдеться про наявність безлічі вірусних програм у Google Play. Експерти нарахували щонайменше 200 утиліт, які перебувають у вільному доступі в магазині. Менш ніж за рік їх завантажили понад 8 мільйонів разів.

Експерти з інформаційної безпеки наголосили, що існує 7 ключових загроз для користувачів Android-пристроїв. Ось найпоширеніші з них:

Інфостилер – дозволяє зловмисникам перехоплювати SMS та отримувати їх вміст; Рекламне ПЗ – нав’язливі оголошення, які генерують прибуток для Adware-операторів;

У свою чергу Антон Нємкін, депутат Держдуми та член комітету з інформполітики, попередив росіян про небезпеку інфостилерів. За його словами, цей шкідник займається збиранням чутливої ​​інформації про користувачів: паролі, дані з офіційних документів, платіжна інформація і навіть особисті листування. Нємкін зазначає, що інфостилер є улюбленим інструментом у зловмисників, оскільки дозволяє непомітно у фоновому режимі збирати всі дані, що їх цікавлять. Жертва може й не здогадуватись, що її зламали.

Депутат також відреагував на розслідування Zscaler, повідомивши, що модерація Google Play просто не може обробити величезні обсяги контенту. Google не має відповідних ресурсів, що і призводить до появи зловредів. Нємкін розкрив і улюблену тактику зловмисників: спочатку вони завантажують у магазин «чистий» додаток, який успішно проходить усі перевірки, набирає аудиторію, а після утиліта доповнюється вірусною функціональністю.

Також представник влади нагадав співвітчизникам, що в Google Play можуть зустрічатися і фішингові версії раніше заблокованих програм. Щоб не нарватися на вірус та не втратити кошти, завантаживши, наприклад, підроблений онлайн-банкінг, депутат рекомендує завантажувати програми з вітчизняного магазину RuStore.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Кінець оновлень для старих iPhone: коли це станеться

    Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…

    22.12.2024

    Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити

    Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…

    22.12.2024

    Rockstar готує сюрприз: трейлер GTA VI можуть випустити 27 грудня

    У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…

    22.12.2024

    Чим здивує iPhone 17 Pro: список із семи нових функцій

    Наступного року Apple готується випустити оновлений iPhone SE 4 навесні та надтонкий iPhone 17 Air…

    22.12.2024

    CAPTCHA втрачає сенс через розвиток штучного інтелекту

    Тести CAPTCHA, які колись були надійним способом відрізнити людину від бота в Інтернеті, втрачають свою…

    22.12.2024

    Samsung планує зробити 12 ГБ оперативної пам’яті базовою у флагманах

    Відомий інсайдер Абішек Ядав повідомив, що Samsung відмовляється від ОЗП на 8 ГБ у флагманських…

    22.12.2024