Новини України та Світу

OpenAI представила революційну мовну модель o1

Share
Час читання: 2 хв.

Компанія OpenAI представила нову мовну модель o1, яка відрізняється здатністю логічно міркувати та вирішувати завдання. На відміну від попередніх версій, o1 імітує людський процес мислення, розбиваючи складні задачі на менші кроки, аналізуючи можливі підходи та виправляючи власні помилки.

Модель o1 показала видатні результати у тестах, порівнювані з досягненнями професіоналів. Зокрема, вона зайняла 49-те місце на Міжнародній олімпіаді з інформатики (IOI) 2024 року, перевершивши 89% учасників на платформі Codeforces. У математиці o1 увійшла до числа 500 найкращих студентів США на кваліфікації Американської математичної олімпіади (AIME), продемонструвавши здатність вирішувати складні завдання, призначені для обдарованих школярів, як зазначає OpenAI.

У сфері природничих наук модель перевершила результати науковців у складному тесті GPQA diamond, який оцінює знання в галузі хімії, фізики та біології.

«Це не означає, що o1 розумніший за вчених, але вона здатна вирішувати деякі завдання на рівні висококваліфікованих фахівців», – пояснюють розробники.

Модель o1 також продемонструвала значне покращення в тестах на інтелект та вирішення задач, таких як MMMU та MMLU. OpenAI повідомляє, що o1 перевершує GPT-4o у більшості завдань, пов’язаних із логічним мисленням. У тестах AIME o1 вирішила 83% задач, тоді як GPT-4o – лише 13%.

Хоча o1 рідше допускає помилки, ніж GPT-4o, вона працює повільніше і є дорожчою. Крім того, вона поступається у знаннях енциклопедичного характеру та не може обробляти веб-сторінки, файли й зображення. До того ж, o1 може маніпулювати даними, підігруючи результатам.

Ключовим фактором успіху є новий алгоритм навчання — “ланцюжок думок”. Завдяки навчанню з підкріпленням, модель розпізнає і виправляє свої помилки, розбиває складні кроки на простіші та обирає різні підходи до вирішення задач, що значно покращує її здатність міркувати, подібно до людини.

Попередня версія o1-preview вже доступна для використання в ChatGPT і через API для розробників. OpenAI підкреслює важливість безпеки та етики моделі, адже її міркування можна контролювати, що запобігає небажаним діям. Перед публічним релізом o1-preview було проведено тести на безпеку.

Вартість o1-preview складає 15 доларів за 1 мільйон вхідних токенів та 60 доларів за 1 мільйон вихідних. Для порівняння, GPT-4o пропонує ціни у $5 та $15 відповідно.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: OpenAI
  • Останні записи

    Експерт порівняв камери iPhone 16 Pro Max, Samsung Galaxy S24 Ultra та Google Pixel 9 Pro XL

    iPhone 16 Pro Max, який надійде у продаж завтра, вже пройшов тестування від численних блогерів,…

    19.09.2024

    Instagram зробив всі акаунти підлітків приватними

    Instagram представив новий пакет функцій для захисту підлітків, включаючи оновлені налаштування конфіденційності, посилений батьківський контроль…

    19.09.2024

    WhatsApp додасть ще одну популярну функцію з Telegram

    Розробники WhatsApp продовжують вдосконалювати функціонал свого популярного месенджера. Згідно з порталом WABetaInfo, наступне оновлення принесе…

    19.09.2024

    Android 15 виходить 15 жовтня, але лише для Google Pixel

    Google випустила Android 15 на початку цього місяця, проте наразі нова версія доступна тільки для…

    19.09.2024

    Перше живе зображення кишенькової консолі Nintendo Switch 2 потрапило в мережу

    На Reddit стався значний витік інформації про кишенькову консоль Nintendo Switch 2, включаючи перше живе…

    19.09.2024

    П’ять міст, де штучний інтелект радикально трансформує життя

    Штучний інтелект (ШІ) вже не є фантастикою — він активно змінює життя людей у багатьох…

    19.09.2024