Новини України та Світу

Telegram під вогнем критики: масштабні розслідування розкрили зв’язки зі злочинністю та екстремізмом

Share
Час читання: 2 хв.

За результатами чотиримісячного розслідування, проведеного виданням The New York Times, стало відомо, що Telegram використовується як платформа для широкомасштабної злочинної діяльності, поширення дезінформації, матеріалів про насильство над дітьми, тероризму та расистських закликів.

Журналісти проаналізували понад 3,2 мільйони повідомлень у 16 000 каналах. Telegram фактично надає інструменти для організації злочинних угруповань та обходу влади, ігноруючи незаконну та екстремістську діяльність, яка процвітає на платформі.

Проблеми з Telegram були відомі й раніше, але дослідження виявило 1500 каналів, що належать білим націоналістам, які залучають майже мільйон людей по всьому світу. Більше двох десятків каналів займалися продажем зброї, а в 22 каналах із 70 000 підписниками активно рекламували наркотики з доставкою в 20 країн.

Терористичні групи також активно використовують Telegram, збираючи великі аудиторії. Після атак 7 жовтня на Ізраїль кількість переглядів каналів, пов’язаних із ХАМАС, перевищила 400 мільйонів. За словами заступника комісара поліції Нью-Йорка з питань контртероризму Ребекки Вайнер, Telegram став найпопулярнішим місцем для людей із насильницькими намірами.

Telegram діє, ніби поза правовим полем, проте ситуація може змінитися. Засновника платформи Павла Дурова було заарештовано у Франції за відмову співпрацювати з владою у розслідуванні злочинів, таких як торгівля наркотиками, шахрайство та поширення матеріалів про насильство над дітьми.

Терпіння влади до Telegram закінчується. Європейський Союз розглядає можливість посилення контролю над платформою через Закон про цифрові послуги, який зобов’яже компанію активно боротися з незаконною діяльністю.

Платформа стала майданчиком для злочинців не тільки через відмову співпрацювати з правоохоронцями, але й завдяки унікальним функціям. Telegram дозволяє поширювати інформацію на широку аудиторію без значних обмежень. Попри заяви про боротьбу з незаконною діяльністю, канали продовжують відкрито продавати зброю, наркотики та крадені банківські дані.

Тиск на Telegram поки що чинять лише Apple та Google, які можуть видалити додаток зі своїх магазинів у разі порушення правил щодо контенту.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Telegram
  • Останні записи

    Samsung планує зробити 12 ГБ оперативної пам’яті базовою у флагманах

    Відомий інсайдер Абішек Ядав повідомив, що Samsung відмовляється від ОЗП на 8 ГБ у флагманських…

    22.12.2024

    lifecell повідомив про великий приплив користувачів від Київстар та Vodafone

    Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…

    21.12.2024

    Що потрібно знати українцям про спілкування з близькими в Росії через WhatsApp

    З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…

    21.12.2024

    Інсайдери розкрили, наскільки тонким буде Samsung Galaxy S25 Slim

    Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…

    21.12.2024

    Тизер “Супермена” встановив рекорд із 250 мільйонами переглядів

    Тизер-трейлер нового фільму про Супермена став справжньою сенсацією, зібравши рекордну кількість переглядів за першу добу.…

    21.12.2024

    Тонкий, потужний і сучасний: особливості Galaxy S25 Slim

    Довгий час я намагався не обговорювати смартфони Samsung, а точніше серію S25. Звичайно, чутки про…

    21.12.2024