Telegram може припинити свою роботу в країнах, де влада намагається надмірно втручатися в діяльність платформи. Адміністрація месенджера, очолювана Павлом Дуровим, постійно намагається знайти баланс між захистом конфіденційності користувачів і забезпеченням громадської безпеки. Однак, якщо компромісу досягти не вдається, компанія обирає вихід із ринку, щоб не порушувати свої основні принципи.
Засновник Telegram у своєму офіційному каналі зазначив, що звинувачення французьких слідчих органів проти нього є безпідставними. Він наголосив, що використання месенджера для правопорушень сторонніми особами не повинно ставати підставою для звинувачень на адресу керівництва платформи. Дуров також підкреслив, що сучасні регуляції часто не враховують, де закінчується питання безпеки і починаються цензура та політичні утиски.
Telegram уже припиняв свою діяльність у таких країнах, як Росія та Іран, через неможливість дотримання своїх принципів конфіденційності. Незважаючи на це, месенджер ухвалив рішення запровадити новий механізм модерації приватних чатів. Відтепер користувачі зможуть скаржитися на незаконний контент у приватних групах через функцію “Поскаржитися”, що раніше не було можливим.