Новини України та Світу

Neuralink вживила імплант у мозок свого другого пацієнта

Share
Час читання: < 1 хв.

У липні Ілон Маск, глава компанії Neuralink, оголосив, що компанія планує імплантувати мозковий чип другому пацієнтові для відновлення функцій нервової системи ще в цьому місяці. Згідно з останніми новинами, операція виявилася успішною: на початку поточного місяця Ілон Маск підтвердив , що другий пацієнт вже отримав імплант Neuralink.

Процедура встановлення імпланта включає свердління невеликого отвору в черепі та розміщення в ньому пристрою діаметром з монету, який підключається до кори головного мозку через 1024 надзвичайно тонких електроди. Спеціально розроблений медичний робот виконує цей процес. Маск повідомив, що у другого пацієнта встановлено імплант із принаймні 400 активними електродами, хоча точна дата проведення операції не розголошена.

Нагадаємо, що перший пацієнт, Ноланд Арбоу, отримав імплант у січні, проте згодом зіткнувся з проблемами: частина електродів втратила контакт із мозковою корою. Внаслідок цього фахівці Neuralink змушені були відрегулювати алгоритми інтерпретації нервових імпульсів. Маск зазначив, що навіть при 10-15% працездатних електродів Ноланд Арбоу зміг покращити свій рекорд в управлінні курсором лише за допомогою думки. У рамках клінічних випробувань, запланованих на цей рік, Neuralink планує імплантувати чипи ще восьми пацієнтам.

Останніми днями Ілон Маск, разом із керівниками Neuralink і першим пацієнтом Ноландом Арбоу, взяв участь в інтерв’ю у Лекса Фрідмана. Маск також повідомив, що обговорював з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом необхідність створення урядової комісії для зменшення регуляторного навантаження на бізнес. Маск висловив бажання взяти участь у формуванні комісії, оскільки вважає, що існуюче законодавство стримує інновації в США.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Neuralink
  • Останні записи

    Samsung планує зробити 12 ГБ оперативної пам’яті базовою у флагманах

    Відомий інсайдер Абішек Ядав повідомив, що Samsung відмовляється від ОЗП на 8 ГБ у флагманських…

    22.12.2024

    lifecell повідомив про великий приплив користувачів від Київстар та Vodafone

    Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…

    21.12.2024

    Що потрібно знати українцям про спілкування з близькими в Росії через WhatsApp

    З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…

    21.12.2024

    Інсайдери розкрили, наскільки тонким буде Samsung Galaxy S25 Slim

    Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…

    21.12.2024

    Тизер “Супермена” встановив рекорд із 250 мільйонами переглядів

    Тизер-трейлер нового фільму про Супермена став справжньою сенсацією, зібравши рекордну кількість переглядів за першу добу.…

    21.12.2024

    Тонкий, потужний і сучасний: особливості Galaxy S25 Slim

    Довгий час я намагався не обговорювати смартфони Samsung, а точніше серію S25. Звичайно, чутки про…

    21.12.2024