Новини України та Світу

Дослідження виявили небезпеку батарей смартфонів

Share
Час читання: < 1 хв.

Речовини з літій-іонних акумуляторів, відомі як «вічні хімікати», виявилися небезпечними для довкілля, як виявили дослідники з Техаського технологічного університету. Вчені з’ясували, що у природі накопичується велика кількість пер- та полікторалкільних речовин, що містяться в батареях.

«Вічні хімікати» — це клас із майже 16 тисяч сполук, які використовують для захисту різних об’єктів від води, плям чи нагрівання. Ці речовини не розпадаються природним шляхом і накопичуються в організмах людей та тварин, що призводить до різних захворювань, включаючи хвороби печінки та щитовидної залози.

Дослідники виявили «вічні хімікати» у великих кількостях біля виробничих підприємств. Вони перевірили воду, ґрунт та повітря біля заводу 3M у штаті Міннесота, а також біля інших великих підприємств. Рівень забруднень виявився підвищеним. Речовини також спостерігаються у віддалених районах у всьому світі і є токсичними для живих організмів. Одним із основних джерел забруднення вважаються відходи від батарейок, які викидають на звалище. Звідти хімікати можуть потрапити у воду.

Дослідники наголосили, що вони вивчили історичні зразки фільтрату, тобто рідини, яка виділяється з відходів під час гниття. У пробах до середини 1990-х років не виявили «вічні хімікати». Сучасна ситуація викликає тривогу. Необхідно покращувати способи боротьби з небезпечними відходами, зокрема акумуляторами. Згідно з попередніми дослідженнями, переробку проходять лише приблизно 5% літієвих батарей. Якщо ситуація не зміниться, то до 2040 року на Землі накопичиться приблизно 8 млн тонн відходів акумуляторів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iOS 18 офіційно доступна: Власники старих iPhone можуть радіти

    Відбувся довгоочікуваний реліз iOS 18 та iPadOS 18, які принесли нові можливості для кастомізації робочого…

    16.09.2024

    Не плануєте брати iPhone 16? Дізнайтеся, що готує iPhone 17

    Серія iPhone 16 не пропонує великої кількості нових функцій, тому деякі користувачі можуть замислитися, чи…

    16.09.2024

    Гучне нововведення Apple отримало схвалення від влади

    Apple отримала сертифікат затвердження для нової функції здоров'я в Apple Watch, повідомляє MacRumors. Мова йде…

    16.09.2024

    Порт USB-C на iPhone 16 забезпечує надшвидку роботу

    Компанія Apple відмовилася від свого фірмового порту Lightning на користь USB-C з випуском серії iPhone…

    16.09.2024

    Штучний інтелект з умінням міркувати: можливості моделі О1 від OpenAI

    OpenAI випустила нові мовні моделі під назвою o1, які здатні вирішувати складні завдання крок за…

    16.09.2024

    Apple незадоволена якістю своїх Apple Watch SE: Чи вплине це на випуск

    Якщо ви мали можливість користуватися iPhone 5c, то знаєте, наскільки непрактичним був його пластиковий корпус.…

    16.09.2024