Новини України та Світу

Як залишатись на зв’язку під час відключення електропостачання: поради Міністерства цифрової трансформації

Share
Час читання: < 1 хв.

Під час відключення електропостачання абоненти мобільної мережі 4G помічають, що їх зв’язок переходить на “Е”, а стабільність з’єднання порушується. Це відбувається через перенавантаження мобільних операторів.

Згідно з поясненням відомства, переважна більшість інтернет-трафіку зазвичай здійснюється через домашній або офісний інтернет, але під час знеструмлення українці переходять на мобільний зв’язок. Це призводить до майже десятикратного збільшення навантаження на мобільну мережу, внаслідок чого зв’язок та інтернет стають нестабільними.

Як залишатися на зв’язку під час відключень

  • Завантажте мапу Пунктів незламності в «Дії»

У Мінцифри радять завантажити мапу Пунктів незламності в «Дії», завдяки чому можна завжди знайти найближче місце, де можна зарядити телефон, підключитися до інтернету або зателефонувати рідним.

  • Під’єднання до інтернет-провайдерів з технологією xPON

Ще одним способом мати стабільний інтернет під час знеструмлень – під’єднатися до інтернет-провайдерів, які використовують технології xPON. Це, зазначають у відомстві, допоможе мати інтернет до 72 годин під час блекаутів.

Перевірити, чи підключив провайдер xPON можна на інтерактивній мапі від Мінцифри або ЛУН. Якщо провайдер підключив xPON, потрібно купити павербанк і підключити його до роутера та абонентського термінала ONU.

  • Національний роумінг

Також Мінцифра радить користуватися нацроумінгом. Для цього спершу необхідно відключити автовибір мережі. Далі залежно від операційної системи треба перепідключитися до іншої мережі. На Android: Налаштування, мобільна мережа (чи Підключення), оператор; На iOS: Параметри, стільникові дані, вибір мережі.

Опісля треба знайти та вибрати доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar чи Lifecell. Якщо підключитися не вдалося, необхідно спробувати ще раз або вибрати іншу мережу. У кінці фахівці рекомендують перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024