Новини України та Світу

Як залишатись на зв’язку під час відключення електропостачання: поради Міністерства цифрової трансформації

Share
Час читання: < 1 хв.

Під час відключення електропостачання абоненти мобільної мережі 4G помічають, що їх зв’язок переходить на “Е”, а стабільність з’єднання порушується. Це відбувається через перенавантаження мобільних операторів.

Згідно з поясненням відомства, переважна більшість інтернет-трафіку зазвичай здійснюється через домашній або офісний інтернет, але під час знеструмлення українці переходять на мобільний зв’язок. Це призводить до майже десятикратного збільшення навантаження на мобільну мережу, внаслідок чого зв’язок та інтернет стають нестабільними.

Як залишатися на зв’язку під час відключень

  • Завантажте мапу Пунктів незламності в «Дії»

У Мінцифри радять завантажити мапу Пунктів незламності в «Дії», завдяки чому можна завжди знайти найближче місце, де можна зарядити телефон, підключитися до інтернету або зателефонувати рідним.

  • Під’єднання до інтернет-провайдерів з технологією xPON

Ще одним способом мати стабільний інтернет під час знеструмлень – під’єднатися до інтернет-провайдерів, які використовують технології xPON. Це, зазначають у відомстві, допоможе мати інтернет до 72 годин під час блекаутів.

Перевірити, чи підключив провайдер xPON можна на інтерактивній мапі від Мінцифри або ЛУН. Якщо провайдер підключив xPON, потрібно купити павербанк і підключити його до роутера та абонентського термінала ONU.

  • Національний роумінг

Також Мінцифра радить користуватися нацроумінгом. Для цього спершу необхідно відключити автовибір мережі. Далі залежно від операційної системи треба перепідключитися до іншої мережі. На Android: Налаштування, мобільна мережа (чи Підключення), оператор; На iOS: Параметри, стільникові дані, вибір мережі.

Опісля треба знайти та вибрати доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar чи Lifecell. Якщо підключитися не вдалося, необхідно спробувати ще раз або вибрати іншу мережу. У кінці фахівці рекомендують перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple посилила обмеження для користувачів із росії

    Apple вирішила скоротити доступність своїх сервісів у росії, і це стало першим таким кроком із…

    18.12.2024

    Що чекати від Samsung Galaxy S25: новий чіп та стара камера

    Нещодавно побачив новину про дату презентації Unpacked 2025, і це реально зачепило мою увагу! Samsung…

    18.12.2024

    Смартфони Google стануть ще більш гнучкими для персоналізації

    За інформацією видання Android Authority, Google розширить можливості фірмових смартфонів Pixel з налаштування екрану блокування.…

    18.12.2024

    S.T.A.L.K.E.R. 2 досяг мільйона продажів і вийшов на прибуток

    Розробники GSC Game World підтвердили успішний комерційний запуск S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який не…

    18.12.2024

    Найпопулярніші роутери в США можуть потрапити під заборону через загрозу нацбезпеці

    Найпопулярніший у США бренд домашніх інтернет-роутерів можуть заборонити до продажу в країні через побоювання, що…

    18.12.2024

    Трамп готовий позбавити Apple тарифів, щоб захистити її від Samsung

    Apple може зітхнути з полегшенням: незважаючи на підготовку торговельних обмежень щодо товарів з Китаю, аналітики…

    18.12.2024