Банкомати вже давно стали невід’ємною частиною повсякденного життя. Вони дозволяють не носити солідні суми у гаманці та за потреб швидко отримати готівку. Проте, як і в будь-якій техніці, у них час від часу трапляються збої в роботі. Непоодинокі випадки, коли під час зняття коштів, пристрій списує гроші з рахунку клієнта, але їх не віддає. Експерти дали поради, як діяти у таких прикрих ситуаціях.
Особливо доцільними такі поради стали з того часу, як в Україні відновили графіки відключення світла. До того ж, у країні час від часу через дефіцит електрики виникає необхідність не лише у планових, але й в аварійних обмеженнях споживачів електроенергії. Таким чином, живлення банкомата може зникнути будь-якої миті.
Перш за все, якщо банкомат не повернув кошти, слід зателефонувати на гарячу лінію та повідомити про це оператора. Також під час спілкування зі службою підтримки варто подати в телефонному режимі заявку на повернення грошей. Для цього оператору необхідно повідомити номер термінала (банкомата), адресу його розташування, суму, яку мав повернути пристрій, та час, коли стався збій.
Кошти повернуться на рахунок громадянина, щойно завершиться опрацювання заявки та перерахунок грошей у терміналі. Якщо ж банкомату не вдалось повернути готівку через раптову втрату живлення, то втрачені кошти має бути перераховано протягом 15 хвилин.
Отож, якщо термінал або банкомат за тих чи інших обставин не зміг “віддати” вам кошти, варто дотримуватись простого алгоритму дій:
- звернутися до відділення банку, щоб оскаржити операцію;
- дочекатися завершення перевірки та повернення грошей на рахунок.