Новини України та Світу

Нова розробка вчених дозволить штучному інтелекту краще виявляти сарказм у повідомленнях людей

Share
Час читання: 2 хв.

В даний час ціла низка компаній розробляють своїх власних чат-ботів і віртуальних асистентів з використанням технологій штучного інтелекту, але часто у подібних продуктів є деякі недоліки, наприклад, в недавньому матеріалі розглядався випадок з новою ШІ-функцією AI Overviews в пошуковій видачі Google, не завжди надає вірні відповіді у зв’язку з відсутністю здатності відрізнити серйозні висловлювання користувачів від повідомлень саркастичного характеру, тому нова розробка фахівців була б дуже доречною у вирішенні даної проблеми — як говориться в публікації сайту NotebookCheck, група дослідників з Гронінгенського університету, розташованого в Нідерландах, представник свою нову розробку, покликану допомогти штучному інтелекту краще зрозуміти тонкощі людського спілкування.

Багатоетапний алгоритм, розроблений фахівцями, заснований на докладному аналізі аудіо-або відеоповідомлень, що передбачає вивчення швидкості мови, особливостей тембру, типу вимови, а також інших параметрів, що дозволяють виявити конкретні емоції людини. Крім того, проводиться аналіз тексту шляхом транскрипції з подальшим додаванням до нього смайлів у вигляді додаткового шару. На основі отриманих даних можна навчати штучний інтелект, що дасть можливість відрізняти сарказм від серйозних висловлювань.

У майбутньому планується додавання нових можливостей для аналізу, у тому числі вивчення жестів і рухів, що виробляються людиною, завдяки чому буде доступний ще один шар виявлення несерйозного контенту, який дозволить зробити ШІ ще більш надійним.

Крім того, розробку вчених передбачається використовувати і для виявлення інших типів емоцій, що найчастіше зустрічаються в людському спілкуванні, у тому числі для визначення хибних висловлювань.

Наголошується, що навіть з використанням даної розробки штучний інтелект навряд чи буде здатний зі стовідсотковою ймовірністю правильно визначити ту чи іншу людську емоцію, але все ж таки це дозволить хоча б частково сприймати контекст, який вкладається людьми в те чи інше повідомлення.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024

    Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung

    Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…

    22.11.2024

    Apple відкладе запуск нового AI-помічника до 2026 року

    Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…

    22.11.2024

    Користувачі Android зможуть приховувати свою пошту завдяки новій функції від Google

    Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…

    22.11.2024

    Продажі iPhone 16 перевищили флагмани на 42%

    Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…

    22.11.2024