Ілон Маск: WhatsApp передає дані користувачів

Час читання: < 1 хв.
Ілон Маск: WhatsApp передає дані користувачів
Ілон Маск: WhatsApp передає дані користувачів

Ілон Маск опинився в центрі публічного протистояння з WhatsApp на своїй платформі X, заявляючи, що цей месенджер щодня збирає дані користувачів та використовує їх у комерційних цілях. Керівник WhatsApp Вілл Кеткарт заперечив, стверджуючи, що це неправда, що викликало запеклі суперечки.

РЕКЛАМА

Все почалося у вихідні, коли Маск відреагував на публікацію, в якій говорилося, що WhatsApp щоночі експортує власні дані для їх аналізу та використання в цільовій рекламі, перетворюючи користувачів на продукт, а не клієнтів.

“WhatsApp експортує ваші дані щодня. Деякі до цих пір вважають це безпечним.” – Ілон Маск, 25 травня 2024 року.

У Meta, власника WhatsApp, не найкраща репутація у питаннях конфіденційності, що призвело компанію на 97 місце зі 100 у списку авторитетних компаній. При цьому глава WhatsApp, Вілл Кеткарт намагається спростувати ці твердження.

Деякі зазначили, що Маск у своїй первісній заяві використав термін “дані користувачів”, а не “повідомлення”, що могло вказувати на метадані. Дослідник з безпеки Томмі Міск зауважив, що хоча повідомлення WhatsApp повністю зашифровані, деякі метадані все ж таки передаються іншим компаніям Meta, включаючи місцезнаходження користувача, його контакти та активність у мережі. Політика конфіденційності WhatsApp свідчить, що деяка інформація користувача використовується для відображення релевантних пропозицій і реклами в продуктах Meta.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.